Odtajnić postępowanie ws. obrońców życia!

dodane 28.10.2014 15:03

Weronika Pomierna

Senator Kazimierz Jaworski i KSM apelują o odtajnienie procesu w rzeszowskim sądzie.

Odtajnić postępowanie ws. obrońców życia!   Marek Piekara /Foto Gość Obecnie podejmowane są różne działania, mające na celu skłonienie sądu do odtajnienia wyroku

Minął już tydzień od wydania skandalicznego wyroku przez Sąd Okręgowy w Rzeszowie. Stwierdzono wówczas, że nie można mówić, że aborcja to zabijanie dziecka. Dlaczego? Pozostają domysły, ponieważ uzasadnienie wyroku zostało utajnione. Czy Polacy dowiedzą się, dlaczego podjęto taką decyzję? Obecnie podejmowane są różne działania, mające na celu skłonienie sądu do odtajnienia wyroku.

Do Prokuratora Generalnego wpłynęło pismo, którego autorem jest senator Kazimierz Jaworski. Żąda on, aby Prokurator Generalny zbadał tę sprawę.

Senator zwraca uwagę, że w świetle gwarancji konstytucyjnych oraz przepisów proceduralnych zasadność utajnienia wydaje się wątpliwa.

– Być może utajnienie wyroku jest skutkiem przestępstwa: nadużycia uprawnień (art. 231 kodeksu karnego) lub przestępczego wywierania wpływu na czynności sądu (art. 232 kodeksu karnego). Może tylko efektem braku kwalifikacji, co powinno spowodować konsekwencje dyscyplinarne – napisał senator Kazimierz Jaworski.

Dodał, że to prokuratura ma dbać o praworządność i dlatego właśnie ona jest najbardziej właściwym organem do podjęcia stosownych czynności. 28 października odbyła się kolejna, czwarta, rozprawa w sprawie karnej, którą szpital Pro-Familia wytoczył przeciw Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi. Również w tym postępowaniu jawność została wyłączona.

W przeciwieństwie do postępowania cywilnego, w przypadku postępowania karnego oskarżyciel może żądać ujawnienia sprawy. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaapelowało do Pro-Familii, aby szpital umożliwił wszystkim zaznajomienie się z przyczynami, dla których polskie państwo zabrania nazywania po imieniu faktu, iż aborcja to zabójstwo.

W piśmie skierowanym do szpitala przedstawiciele KSM napisali:

– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest bardzo zainteresowane tymi postępowaniami. Wsłuchani w nauczanie Jana Pawła II podzielamy ten pogląd, że aborcja to zabijanie dziecka.

Chcielibyśmy zrozumieć, czemu państwo polskie ustami swego wymiaru sprawiedliwości zabrania mówienia prawdy. Niestety, nie jest nam to dane, gdyż jawność tych postępowań, a nawet uzasadnienie wydanego już wyroku zostało utajnione.

Kolejna rozprawa w postępowaniu karnym odbędzie się 4 listopada.

 

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 ww2 28.10.2014 23:05
Niezalogowany użytkownik http://www.fronda.pl/a/oto-rachunek-za-aborcje-przeczytaj-uwaznie,43340.html
Plusów: 1 matka 28.10.2014 21:49
Niezalogowany użytkownik Tom II Psychologii rozwoju człowieka , wydawnictwo naukowe PWN, Warszawa 2000:
"W 10-tygodniu zasadnicze częsci mózgu są juz ukszatłowane, natomiast powstaje wtedytrzykrotnie więcej połączen nerwowowo-mięśniowych niż w 9-tygodniu. Doskonali się wrażliwośc dotykowa okolicy twarzy np. stwierdzono eksperymentalnie że lekkie dotknięcie czoła dziecka powoduje obrót głowy. Dziecko balansując w macicy, wykonuje wiele ruchów (ziewania, przeciagania się) które utrwalają się i po urodzeniu beda charakterystycznymi dla gatunku schematami ruchowymi. W 11 tygodniu zwieksza sie powerzchnia ciała wrazliwa na dotyk. Górna częsc klatki piersiowej oraz ramiona stają sie wrażliwe [...]. Kształtuje się nerw łączący gałkę oczną z częscią potyliczną mózgu. Dziecko zaczyna połykać wody płodowe. Pojawiaja sie pierwsze nieregularne ruchy klatki piersiowej, ruchy nabieraniai wypierania wód płodowych oraz ssania. [...]. dziecko wykinuje wiele ruchów, "tańcząc" w macicy podciąga i wyprostowuje rece i nogi, rusza palcami i gałkami ocznymi, obraca stopą, przegubem, głową, kołysze biodrami, otwiera i zamyka usta, ściąga "brwi" i robi grymasy mięsniami twarzy, przeciwstawia kciuk pozostałym palcom" (str. 22).
"ZAPIS EEG WSKAZUJE, ŻE AKTYWNOŚC MÓZGU JEST CHARAKTERYSTYCZNA DLA GATUNKU LUDZKIEGO ORAZ WYKAZUJE INDYWIDUALNE CECHY (Okamoto, Kirikae 1951; Hamlin, 1964) (str. 22, ten sam podręcznik).
Plusów: 6 pilot 28.10.2014 19:56
Niezalogowany użytkownik aborcja to morderstwo
Plusów: 7 patrz 28.10.2014 19:37

Gdyby sędziowie w Rzeszowie nie znali polskiego prawa, to spieszę im z pomocą:
Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego z dnia 28 maja 1997 r. (sygn. akt K. 26/96):
"Wartość konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest życie ludzkie, w tym życie rozwijające się w fazie prenatalnej,
nie może być różnicowana. Brak jest bowiem dostatecznie precyzyjnych i uzasadnionych kryteriów, pozwalających na dokonanie takiego zróżnicowania w zależności od fazy rozwojowej ludzkiego życia. Od momentu powstania życie ludzkie staje się więc wartością chronioną konstytucyjnie. Dotyczy to także fazy prenatalnej."
USTAWA z dnia 6 stycznia 2000 r.o Rzeczniku Praw Dziecka, art. 2. 1. "W rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia do osiągnięcia pełnoletniości."

wszystkie komentarze >