"Niech się Artur Szpilka modli"

dodane 29.10.2014 09:13

Marta Jacukiewicz

Rozmowa Marty Jacukiewicz z Tomaszem Adamkiem przed walką z Arturem Szpilką:

"Niech się Artur Szpilka modli"   Henryk Przondziono /foto gość Tomasz Adamek z pasem mistrza świata wagi półciężkiej i... różańcem (zdjęcie z roku 2005)

Tomku, do walki pozostało już zaledwie kilkanaście dni… Za Tobą konferencja prasowa
w Krakowie. Jak się czujesz?

Jestem zdrowy i w dobrej formie. Solidnie pracuję nad kondycją, aby do ringu wejść przygotowany na 100 proc. Czuję się dobrze. Cieszę się, że przygotowuję się do tej walki w moich rodzinnych Gilowicach. Co dzień mogę też liczyć na obiadki mamy (śmiech). Przygotowania są na bardzo dobrym poziomie.

Jeden z portali bokserskich udostępnił filmik, w którym mówisz w zasadzie tylko jedno zdanie: „Jestem szybki”…

A co mam komentować? (śmiech). Przed walką zawsze można dużo mówić, ale to jest budowanie atmosfery. W ringu wszystko może się wydarzyć, ale na słowa jeszcze nikt walki nie wygrał. Powtarzam: ring wszystko zweryfikuje.

Nie drażni Cię wyśmiewanie się z Twojej wiary, modlitwy?

Zawsze po walce dziękuję Panu Bogu za to, że zwyciężyłem. I przed walką proszę Boga, aby mnie, ale i mojemu przeciwnikowi, nic się nie stało. Ten sport potrafi być bardzo niebezpieczny, czego przykłady mamy co jakiś czas. Jestem katolikiem – nigdy tego nie ukrywałem. A to, że się ktoś śmieje? To jest moje życie i żyję tak, jak chcę. Na konferencji powiedziałem: Niech się Artur modli, aby 8 listopada było dobrze.

Po walce z Andrzejem Gołotą mówiłeś, że nie chcesz już żadnej walki z rodakiem… Skąd nagle zmiana zdania i zgoda na walkę z Arturem Szpilką?

Tak mówiłem, ale boks to moja praca. Dostałem dobrą propozycję, przemyślałem ją i dziś tu rozmawiamy. Boks to niebezpieczny sport. Nie wchodzę tam dla rozrywki. To jest moja praca, a jak nadarza się dobra okazja – przyjmuję propozycję.

W mediach od dłuższego czasu pojawiały się Wasze opinie - Artur mówił o tonie tak, jakby chciał sprowokować tę walkę…

Już kiedyś powiedziałem, że nie może być tak, że każdy, kto chce walki, taką walkę dostanie. I na przeciwnika trzeba sobie zasłużyć. Te różne potyczki w mediach….  co mam komentować? Sami zobaczycie, co będzie 8 listopada. Obiecuję, że nie zawiodę kibiców. Wchodzę do ringu jako wielki wojownik i tak też z ringu zejdę.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| TOMASZ ADAMEK, TOMASZ ADAMEK ARTUR SZPILKA

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 kotek 29.10.2014 23:54
Niezalogowany użytkownik Tomek obawia się Szpilki, ale gdy wygra, co nie jest pewne, będzie się puszył, jakim to nie jest miszczem.
Plusów: 0 Mądrości. 29.10.2014 20:39
Niezalogowany użytkownik Nie przypominam sobie, żeby Boks był zabroniony przez Kodeks Prawa Kanonicznego. Pana zdanie choć cenne to tylko Pana zdanie. Może pan przestać jeździć autem, żeby nikomu nie stała się krzywda, sprzedawać alkohol, żeby nikt nie został alkoholikiem, lub przestać sprzedawać noże, żeby przypadkiem nikt się nie pociął. Tak samo P. Adamek mógłby przestać pracować w swoim fachu, żeby nikomu się nie stała krzywda. Adamek modli się o to, żeby nikomu nie stała się w tym sporcie krzywda tak samo jak kierowca, żeby nie przejechał nikogo parafrazując "3,5 tonowy pseudo-środek transportu"
Plusów: 0 Zibi89 29.10.2014 18:07
Niezalogowany użytkownik Podobno kiedyś chciała księcia. O ile nadal chce ... może mieć tylko króla kiboli albo polskiego "Jezusa". I nie chodzi wcale o Szpilkę.

PS. W odniesieniu do programu TVP Info: Bezdomni to nie tylko alkoholicy i na pewno nie kosmici. Oni potrzebują naszej pomocy. Gdzie są administracja i samorządy? Jaka jest reakcja ludzi na bezdomność? Czy odrzucenie drugiego można nazwać postawą ludzką? Co jeżeli wiemy, że w każdym z nich jest Jezus? Odrzucić GO? Zniszczyć świątynię Boga, która jest święta? Albo pomożecie wdowom, ubogim i sierotom albo Bóg Was zniszczy. Ich los jest naszym losem. Wszyscy jesteśmy ludźmi.
Plusów: 0 Zibi89 29.10.2014 12:43
Niezalogowany użytkownik Hciaua mniedź kśendzia ... może mieć króla kiboli.

wszystkie komentarze >