Sympatyzują z zabójcami. Ignorancja?

dodane 03.11.2014 10:31

kab /wpolityce.pl

Aż co siódmy młody Brytyjczyk popiera Państwo Islamskie - informuje o badaniach instytutu Populus, serwis w polityce.pl, zastrzegając, że nie wiadomo, na ile wiarygodne jest to badanie.

Sympatyzują z zabójcami. Ignorancja?   Roman Koszowski /Foto Gość Londyn

Ankietowani mieli uszeregować 10 organizacji terrorystycznych, w zależności od stopnia sympatii (!) dla nich. Okazało się, że Państwo Islamskie, choć przez większość uplasowane na dole tabeli, w 12 proc. odpowiedzi, uzyskało aż od 6 do 10 punktów.  Najwięcej sympatyków IS było w Londynie i Szkocji. Podobne wyniki sympatii otrzymał palestyński Hamas i libański Hezbollah.

Zdaniem religioznawcy, Marata Shterina z King’s College w Londynie, za takimi wynikami dot. Państwa Islamskiego może stać ignorancja, brak zaufania do mediów lub bunt przeciwko „establishmentowi” politycznemu.

Jednak sympatie dla Hamasu i Hezbollahu wskazują, że mamy do czynienia z poważniejszym problemem niż tylko ignorancją, a poparcie dla terroryzmu jest faktem.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DŻIHADYŚCI, ISLAMIŚCI, SONDAŻ

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 MacBlacker 05.11.2014 12:28
Jaka ignorancja ? Najczystrzej wody lewicowa głupota!
Plusów: 1 Mała Droga 04.11.2014 10:24
Niezalogowany użytkownik Przepraszam... jest mi naprawdę wstyd za to wszystko co się dzieje, za to co robimy a w zasadzie za to czego nie robimy... Przepraszam...
Plusów: 2 Irakijczyk 03.11.2014 20:26
Niezalogowany użytkownik Jak to się dzieje, że CIA nie potrafi wykryć źródeł finansowania Państwa Islamskiego. Dlaczego Stany Zjednoczone i Unia Europejska nie nakładają sankcji na państwa z których pochodzą fundusze na dżihad. Dlaczego Polacy nie reagują na naszą krzywdę i nie wzywają swoich sojuszników do nałożenia sankcji. Czy tylko obchodzą Was Ukraińcy a nas Irakijczyków traktujecie jak podludzi.
Plusów: 1 Kubalicki 03.11.2014 20:09
Niezalogowany użytkownik Od absolutnej tolerancji do absolutnej dyktatury jest tylko mały krok...

wszystkie komentarze >