Dżihadyści z Belgii

dodane 03.01.2015 17:31

PAP |

Dziesięciu obywateli belgijskich co miesiąc wyjeżdża do Iraku i Syrii, aby walczyć w szeregach bojowników Państwa Islamskiego (IS) lub Frontu al- Nusra, który jest związany ściśle z Al-Kaidą - poinformował w sobotę dziennik "Le Soir".

Dżihadyści z Belgii   AUTOR / CC 2.0 Terroryści Państwa Islamskiego

Dziennik obliczył, że w Iraku i Syrii walczy obecnie 184 dżihadystów przybyłych z Belgii, podczas gdy około stu już tam zginęło, a pięćdziesięciu powróciło do Belgii.

Belgijski minister spraw wewnętrznych Jan Jambon wdrożył w swym kraju program ostrzegania przed udziałem w dżihadzie uprawianym przez religijnych ekstremistów działających na Bliskim Wschodzie, jednak eksperci zajmujący się tym tematem wątpią, aby mógł się okazać skuteczny.

Ci eksperci należący do zespołu "Sscat" skupiającego analityków zjawiska terroru o motywacji religijnej, pracującego na terenie Belgii na potrzeby wszystkich krajów Unii Europejskiej, wyrażają coraz większe zaniepokojenie zjawiskiem werbowania przez dżihadystów ochotników na naszym kontynencie.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BELGIA, ISLAM, TERRORYZM, WYZNANIA

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Krzysiek 04.01.2015 15:54
Niezalogowany użytkownik Czyli państwo belgijskie oburza się nie o to że zabijają, tylko, że nie robią to zgodnie z prawem belgijskim lecz prawem islamskim?
Plusów: 0 Krzysiek 04.01.2015 15:48
Niezalogowany użytkownik >>eksperci zajmujący się tym tematem wątpią, aby mógł się okazać skuteczny.<<

Błędne koło ateizmu - stwarza problem, diagnozuje problem, marnotrawi kupę społecznych pieniędzy na terapię problemu - efekt, brak kasy i jeszcze większe problemy.

Może zamiast "ateizmu" trzeba by wpisać "Pychy" - uber menschów.
Plusów: 2 obserwator 04.01.2015 11:24
Niezalogowany użytkownik Ludzie -szczególnie- młodzi są znudzeni i zniesmaczeni religijną pustką i duchową nijakością krajów zachodnich. Jeśli im się nie zaoferuje czegoś autentycznego, poszukają sami. To samo jest w Kanadzie, w USA, we Francji, w Anglii, w Niemczech ...

Cywilizacja zachodnia odrzucając chrześcijańskie korzenie sama wystawia się na samozagładę ...
Plusów: 2 ble 04.01.2015 04:44
Niezalogowany użytkownik Nic dziwnego. Belgia zatrzasnęła drzwi przed Bogiem. Zabijanie w imię "prawa" stało się prawem. Dlatego wychodzą z tej ziemi mordercy i kaci pozbawieni sumienia.

wszystkie komentarze >