Prezydent wzywa do budowania wspólnoty

dodane 02.05.2015 06:00

PAP |

Do budowania wspólnoty wezwał Polaków prezydent Bronisław Komorowski. Osiągaliśmy sukcesy, gdy łączył nas wspólny cel, na kłótniach w Polsce zawsze korzystali inni, najczęściej nasi wrogowie; niech to będzie przestroga, jakże aktualna w dzisiejszym niespokojnym świecie - podkreślił.

"Wiem, że na co dzień niepokoją nas sygnały, jak wiele nas, Polaków, różni i dzieli. Jednak żyjąc w geograficznym sercu kontynentu, pomiędzy Wschodem i Zachodem, musimy naszą siłę budować właśnie w oparciu o wspólnotę. Wszystkie ważne momenty w naszej najnowszej historii, takie jak obalenie komunizmu poprzez pierwsze wolne wybory, jak wejście do NATO i UE, nie byłyby możliwe bez jedności" - mówił Komorowski w piątkowym orędziu wyemitowanym w TVP.

Prezydent złożył Polakom życzenia z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja, Dnia Flagi, Dnia Polonii i Polaków za Granicą, członkostwa w UE oraz święta ludzi pracy.

Apelował, byśmy tym bardziej przeżyli "te majowe dni i związane z nimi treści razem, we wspólnocie". "Przeżyjmy je nie tylko w ramach oficjalnych uroczystości i wydarzeń, ucieszmy się nimi także zupełnie prywatnie, w gronie przyjaciół, rodziny, znajomych. Bo majówka z Polską może być majówką z najbliższymi" - zachęcał prezydent.

Komorowski podkreślił, że jest ważne, byśmy znaleźli choć chwilę na dumę z osiągnięć ojczyzny. "Ważne, byśmy znaleźli choć chwilę na refleksję o tym, co nas czeka w przyszłości, jakie wyzwania i jakie problemy. Ważne, by towarzyszyły nam choć w najskromniejszej formie barwy narodowe - flaga przed domem czy za naszym oknem, kokarda narodowa przypięta na znak święta, na znak wspólnoty" - powiedział.

Prezydent wskazał, że najważniejsze jest, by towarzyszyła nam w tych majowych dniach wzajemna życzliwość - "obdarowywanie się uśmiechem, ciepłym spojrzeniem, dobrym gestem".

Bronisław Komorowski zaapelował o dumne demonstrowanie polskich barw narodowych. "Proszę o tworzenie wspólnoty radości i dumy nie tylko z historii, ale i ze współczesnych osiągnięć ojczyzny - naszej wspólnej ojczyzny" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOMOROWSKI, OBCHODY, ORĘDZIE, PREZYDENT, ŚWIĘTO

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Do budowania wspólnoty wezwał kury prezydent Lis. Osiągaliśmy sukcesy, gdy łączył nas wspólny cel, na kłótniach w kurniku i na podwórku zawsze korzystali inni, najczęściej nasi wrogowie; niech to będzie przestroga, jakże aktualna w dzisiejszym niespokojnym świecie - podkreślił.

"Wiem, że na co dzień niepokoją nas sygnały, jak wiele nas, lisy i kuraki, różni i dzieli. Jednak żyjąc w geograficznym sercu WSI, pomiędzy Wschodem i Zachodem, musimy naszą siłę budować właśnie w oparciu o wspólnotę. Wszystkie ważne momenty w naszej najnowszej historii, takie jak obalenie lisizmu poprzez pierwsze wolne wybory, jak wejście do Farmy i Spółdzielni, nie byłyby możliwe bez jedności" - mówił lis w piątkowym orędziu wyemitowanym w TVP.

"Proszę o tworzenie wspólnoty radości i dumy nie tylko z historii, ale i ze współczesnych osiągnięć ojczyzny - naszej wspólnej ojczyzny" - dodał.

 

 

http://www.fronda.pl/a/rzadzaca-platforma-chce-sprzedawac-srebra-rodowe,50851.html

Żeby tylko srebra.

 

26

wszystkie komentarze >