USA: Zamachowiec rozstrzeliwał chrześcijan

dodane 02.10.2015 14:37

KAI /jdud /nydailynews.com

Kościół katolicki w USA jest wstrząśnięty wiadomością o strzelaninie, do jakiej doszło wczoraj w Roseburgu w stanie Oregon. Co najmniej 10 osób zginęło w strzelaninie na terenie tamtejszego college’u.

USA: Zamachowiec rozstrzeliwał chrześcijan   Gary Breedlove /PAP/EPA Matka przytula jedną ze studentek zaatakowanego college'u

„Takie tragedie stały się „jednym ze zbyt już powszednich doświadczeń”, napisał arcybiskup Portland, Alexander Sample. W granicach archidiecezji Portland leży Roseburg, gdzie doszło do tragedii: zginęło co najmniej 10 osób, a ok. 20 jest rannych. Sprawca zginął podczas wymiany ognia z policją, poinformował szeryf hrabstwa Douglas John Hanlin.

Trudno pojąć, dlaczego co pewien czas dochodzi do takich tragicznych strzelanin, napisał abp Sample w przesłaniu na nabożeństwo żałobne w Roseburgu. Skonstatował z goryczą, że „żyjemy w kulturze, która godność i świętość każdego życia ludzkiego ceni nie tak wysoko jak dawniej”. Nie skrytykował jednak ustawy pozwalającej na posiadanie broni.

Na terenie college’u Umpqua w Roseburgu 26-letni obywatel brytyjski Chris Harper-Mercer zastrzelił co najmniej 10 osób, po czy sam został zastrzelony przez policję. Według świadków, w czasie masakry Harper-Mercer miał pytać swoje ofiary o przynależność religijną i strzelał głównie do chrześcijan. Mówił: - Skoro jesteś chrześcijaninem, za sekundę zobaczysz Boga.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 dafak 03.10.2015 13:47
Niezalogowany użytkownik a dlaczego niby abp miałby krytykować ustawę dot. posiadania broni?
Plusów: 0 ciekawy 03.10.2015 12:20
Niezalogowany użytkownik "To bardzo porządna dziewczyna. Trudno co robić" - tak mi się skojarzyło w temacie porządności :)
Plusów: 0 Ajja 03.10.2015 08:56
Abp Sample to bardzo porządny biskup, to tego ma polskie korzenie(po stronie matki). Trochę mi przypomina abp Fultona Sheen'a swoją pobożnością oraz medialnością.

wszystkie komentarze >