Co z gimnazjami? Decyzja w czerwcu

dodane 01.02.2016 09:13

PAP |

W czerwcu zapadnie decyzja, w jaki sposób będzie zmieniony system edukacji szkolnej i czy zostaną zlikwidowane gimnazja - poinformowała w poniedziałek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

Co z gimnazjami? Decyzja w czerwcu   Jakub Szymczuk /Foto Gość

"Od środy ogłaszamy debatę w całej Polsce na temat systemu edukacji narodowej, skończymy ją w czerwcu i w czerwcu ogłosimy w jaki sposób ten system będziemy zmieniać, bo że trzeba go zmieniać wiedzą wszyscy" - powiedziała Zalewska w Radiu TOK FM, pytana, czy rząd wycofał się już z pomysłu likwidacji gimnazjów.

Dodała zarazem, że nadal istotnym elementem programu edukacyjnego jest "czteroletnie liceum i prawdziwa szkoła zawodowa".

Pytana, dlaczego rząd nie chce ogłosić referendum w sprawie likwidacji gimnazjów, skoro popierał projekt referendum zainicjowanego przez rodzinę Elbanowskich, w którym obok kwestii sześciolatków pojawiał się temat gimnazjów, Zalewska odpowiedziała, że musi "widzieć cały proces edukacyjny".

Likwidacja gimnazjów była jednym z elementów przedwyborczego programu edukacyjnego PiS, obok zniesienia obowiązku szkolnego dla 6-latków.

Pomysł likwidacji gimnazjów wywołał liczne protesty wśród nauczycieli i rodziców, sprzeciwia się temu też Związek Nauczycielstwa Polskiego.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| EDUKACJA, KULTURA, MEN, PAP, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 znajoma 11.04.2016 13:04
Niezalogowany użytkownik Najwyższa pora zlikwidować Gimnazja!!!To co się tam dzieje to porazka zarówno nauczycieli rodzicow a na końcu uczniów. OSOBY co się sa związane ze szkolnictwem niech się lepiej nie wypowiadają!!!!!!!!!!!!!!
Plusów: 1 uwaga 02.02.2016 10:13
Niezalogowany użytkownik PiS nie ruszy gimnazjów.
Co wtedy napisze Pani o swoich ideowych przywódcach?
Plusów: 2 opinia 02.02.2016 10:11
Niezalogowany użytkownik Gimnazja pozostaną, bo to jest typowo lewicowy pomysł, a PiS to ideowi lewacy.
Plusów: 3 c-a 01.02.2016 23:52
Niezalogowany użytkownik

Jak najszybciej należy zlikwidować gimnazja !
Kto tego nie chce  , to albo nie zna problemów z jakimi borykają się nauczyciele i młodzież tych szkół , albo po prostu walczy o swoje prywatne interesy , nie oglądając się na dobro dziecka .

wszystkie komentarze >