Młodzież z Obrytego, w kurpiowskich strojach ludowych i z różami w dłoniach, przez całą Mszę św. stała blisko ołtarza i obrazu Matki Bożej. Przed rokiem w takim samym geście witali obraz Czarnej Madonny w swojej rodzinnej parafii. Teraz, jak sami powiedzieli, nie mogło ich zabraknąć w Płocku
Młodzież z Obrytego, w kurpiowskich strojach ludowych i z różami w dłoniach, przez całą Mszę św. stała blisko ołtarza i obrazu Matki Bożej. Przed rokiem w takim samym geście witali obraz Czarnej Madonny w swojej rodzinnej parafii. Teraz, jak sami powiedzieli, nie mogło ich zabraknąć w Płocku
Agnieszka Małecka /Foto Gość

Maryja zwyciężyła!

Brak komentarzy: 0

am, ao, wp

GOSC.PL

publikacja 11.06.2016 17:19

Zakończyło się dzieło nawiedzenia diecezji płockiej przez obraz Pani Jasnogórskiej. Jego ostatnim akcentem była uroczysta liturgia sprawowana przed katedrą.

- Przez to nawiedzenie Maryja strzegła waszej wiary i czyniła z niej coś bardzo konkretnego, co powinno teraz przełożyć się na życie indywidualne i społeczne. Ale nie pozwólcie, aby jak mówi włoskie przysłowie, po tak wielkiej uroczystości, tej łaski nie "wyprowadzić w pole", na bezdroża, żeby nie przekładało się na konkretne, codzienne życie - przestrzegał ks. nuncjusz. - Wszystkie manifestacje pobożności będą wtedy złudne, bo trwają tyle, co zewnętrzne, huczne uroczystości. Gdy wasza diecezja i parafie po zakończeniu nawiedzenia wracają do normalności, zachowajcie waszą wiarę, zachowajcie wasze obietnice dane Bogu przez ręce Mary - zachęcał abp Migliore. Rozważając fragment ewangeliczny o cudzie w Kanie Galilejskiej ks. arcybiskup mówił, że po nawiedzeniu, jako duchowe dziedzictwo w Kościele płockim powinna pozostać żywa postawa wiary Maryi, słuchania każdego słowa Jezusa.

W procesji z darami młodzież przyniosła skarbonki z akcji "Napełnij Dzban", którą dwukrotnie przeprowadzono w diecezji płockiej. Symbolicznym darem na zakończenie peregrynacji była monstrancja, którą przekazano jako wotum na Jasną Górę.

Kulminacja uroczystości dziękczynienia za nawiedzenie miała miejsce po Komunii św., gdy bp Piotr Libera dokonał aktu zawierzenia całej diecezji Maryi, a następnie wraz z biskupem pomocniczym diecezji łowickiej Wojciechem Osialem ucałował ramę obrazu, jako znak przekazania ikony do następnej diecezji. Wtedy też chór Pueri et Puellae Cantores Plocenses i wszyscy wierni wyśpiewali uroczyste Te Deum za łaskę nawiedzenia.

Po błogosławieństwie, przy śpiewie hymnu nawiedzenia w diecezji płockiej - pieśni "Błękitne rozwińmy sztandary" i "Nie opuszczaj nas", obraz przeniesiono w procesji do samochodu kaplicy. Był to moment wielkiego wzruszenia, gdy ludzie klękali, ocierali łzy i gdy rozległ się długi aplauz. Wszystko dla Maryi, która dokonała wielkich rzeczy przez 248 dni Nawiedzenia.

Przeczytaj także:

Pierwsza strona Poprzednia strona strona 2 z 2 Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.