Belgia zmierza ku śmierci

dodane 17.09.2016 00:00

PAP |

Lekarz zgodnie z prawem pomógł w Belgii umrzeć nieuleczalnie choremu 17-latkowi, korzystając po raz pierwszy z przyjętych w 2014 roku przepisów umożliwiające taką eutanazję bez ograniczeń wiekowych - poinformował w sobotę krajowy komitet ds. kontroli eutanazji.

Belgia zmierza ku śmierci   HENRYK PRZONDZIONO /Foto Gość

W Belgii zalegalizowała eutanazję w 2002 roku, a w lutym 2014 roku belgijski parlament zgodził się na rozszerzenie prawa do żądania eutanazji na nieuleczalnie chore dzieci i osoby małoletnie.

Belgia jest jedynym krajem, w którym prawo do eutanazji mają także niepełnoletni.

Aktywna pomoc w umieraniu dostępna jest dla małoletnich - w odróżnieniu od osób dorosłych - wyłącznie wtedy, gdy cierpią na nieuleczalną chorobę. Psycholog musi ponadto potwierdzić, że dziecko ma zdolność osądu i jest w stanie podjąć decyzję o rozstaniu się z życiem, co wyłącza spod obowiązywania ustawy niemowlęta i chorych psychicznie. Na eutanazję dziecka potrzebna jest także zgoda jego rodziców.

Nie ujawniono, na co chorował 17-latek. Szef komitetu ds. kontroli eutanazji Wim Distelmans powiedział jedynie, że cierpiał on "fizyczny ból nie do zniesienia".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BELGIA, EUTANAZJA, NASTOLATKI, PAP

Przeczytaj komentarze | 3 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 Gość 18.09.2016 19:24
Niezalogowany użytkownik To potworne, wiadomo że nastolatki często mają problemy psychiczne, albo zwykłe kompleksy, czują, że nie radzą sobie z życiem, emocjami, zdarzają się zawody miłosne i ogólnie jest się niezbyt zrównoważonym psychicznie.. może konieczność zgody rodziców trochę ograniczy samobójstwa dzieci i młodzieży, ale jak widać nie powstrzyma..
Plusów: 6 JAWA25 17.09.2016 23:06
po grecku eutanazja oznacza dobrą śmierć błędne użycie tego słowa jest pożałowania godne
Plusów: 5 g-a 17.09.2016 22:51
Niezalogowany użytkownik Ktoś przed chwilą skomentował to na Interii mniej więcej tak : - Dzień dobry,poproszę piwo. -Nic z tego,jesteś nieletni - W takim razie chcę umrzeć - Ok,już się robi.

wszystkie komentarze >