Pogrzeb misjonarki będzie mieć charakter państwowy

dodane 17.02.2017 12:53

PAP |

Pogrzeb wolontariuszki Heleny Kmieć zamordowanej w Boliwii będzie mieć charakter państwowy, premier Beatę Szydło reprezentować będzie szefowa kancelarii premiera Beata Kempa - poinformował PAP rzecznik rządu Rafał Bochenek. Pogrzeb odbędzie się w niedzielę w Libiążu.

Pogrzeb misjonarki będzie mieć charakter państwowy   Archiwum Wolontariatu Misyjnego Salvator Helena Kmieć

Pożegnanie Heleny Kmieć będzie trwało dwa dni. Rozpocznie się w sobotę wieczorem w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini, gdzie zostanie odprawiona msza św. Później przy trumnie czuwać będą członkowie Wolontariatu Misyjnego "Salvator", z którym przez pięć lat była związana.

Pogrzeb odbędzie się w niedzielę w Libiążu. Mszy świętej będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz, w koncelebrze bp. Jana Zająca oraz innych duchownych. Kazanie wygłosi kustosz sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ks. prałat Franciszek Ślusarczyk.

Helena Kmieć - wolontariuszka misyjna - została zamordowana w nocy z 24 na 25 stycznia w Boliwii. Zginęła w miejscowości Cochabamba podczas napadu na ochronkę dla dzieci. Została ugodzona nożem. Dwóch mężczyzn podejrzanych o zabójstwo zostało zatrzymanych.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, PAP, POGRZEB, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 13 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 2 JAWA25 20.02.2017 16:01
zdawało mi się że Bóg jest nieśmiertelny, ale może jakieś nowe prawdy wiary się objawiły
Plusów: 2 Gość 19.02.2017 14:40
Niezalogowany użytkownik Różnica polega na tym, w czyim imieniu działasz, tworzysz. Czy pełnisz własną wolę, czy też zwiastujesz Dobrą Nowinę, obecność Jezusa. To ważne, czy dostajesz za to pensję, czy też wystarczy ci utrzymanie za działanie w imieniu Pana. Helena i jej podobni to ambasadorowie Polski, która wyznaje prawdziwe wartości, żywcem wzięte z Ewangelii. dziękuję jej za to i za jej odwagę.
Plusów: 1 salina 19.02.2017 13:19
Niezalogowany użytkownik Niech będzie Bóg uwielbiony przez piękne życie i męczeńską śmierć Helenki. przez Niepokalane Serce Matki i Pani Fatimskiej powierzajmy Bożemu Miłosierdziu Jej duszę, bliskich jej sercu, ludzi zagubionych duchowo, i tych, którzy proszą o wstawiennictwo Helenkę, szczególnie młodzież, woluntariat misyjny i Boliwię. Chwalmy Pana,. HELENKA BYŁA PIĘKNA I TAKA POZOSTANIE, ciągle jeszcze wzrastając w MIŁOŚCI. Kochamy Cię Helenko, prosimy pamiętaj o nas w niebieskiej krainie.
Plusów: 1 Gość 18.02.2017 07:57
Niezalogowany użytkownik "Ponieważ Ja jestem Pan, Bóg wasz - uświęćcie się! Bądźcie świętymi, ponieważ Ja jestem święty! Kpł 11, 44. Każdy kto upodabnia się do Świętego Boga, jest święty.

wszystkie komentarze >