Będą wspólne listy wyborcze PO i N?

dodane 17.07.2017 12:27

PAP |

Nowoczesna deklaruje "daleko idącą" współpracę z Platformą Obywatelską; o wspólnych listach na razie mówi tylko Grzegorz Schetyna - powiedział w poniedziałek Paweł Rabiej (Nowoczesna).

Będą wspólne listy wyborcze PO i N?   PAP/Jacek Turczyk Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna

W piątek lider PO Grzegorz Schetyna powiedział po posiedzeniu zarządu PO, że najlepiej byłoby, gdyby wspólna praca parlamentarzystów opozycji mogła zaowocować powołaniem wspólnego klubu i wspólnej listy przed wyborami samorządowymi i parlamentarnymi.

Rabiej, w wywiadzie dla portalu wPolsce.pl, był pytany czy jego zdaniem utworzenie wspólnych list PO i Nowoczesnej jest możliwe. "Na razie to Grzegorz Schetyna zapowiada wspólny klub i listy" - odparł.

Zwrócił uwagę, że między PO a Nowoczesną są "bardzo poważne różnice programowe". "Wchodziliśmy do polityki z określonym programem, który staramy się w tych trudnych, opozycyjnych warunkach jakoś realizować" - mówił.

Podkreślił, że jego partia "deklaruje daleko idącą współpracę" z PO. Dodał, że rywalizacja między ugrupowaniami jest naturalna i "nie trzeba się temu dziwić". "Uważam, że dziś jest moment na współdziałanie i refleksję na temat tego, co można zrobić, żeby zablokować lub odwrócić proces zmian w sądach" - powiedział Rabiej, dodając, że zmiany są potrzebne, ale nie można dopuścić do bezpośredniego upartyjnienia Sądu Najwyższego.

Zdaniem Rabieja, najbliższe wybory samorządowe, będą "naturalną okazją", by myśleć o "taktyce i strategii" w ewentualnej współpracy między partiami opozycji.

W poniedziałek, w Sejmie, posłowie Nowoczesnej spotkali się z przedstawicielami prezydiów klubów opozycyjnych w związku z wpłynięciem do Sejmu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NOWOCZESNA, PAP, PARTIE, PO, SEJM

Przeczytaj komentarze | 15 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Krzysiek 18.07.2017 14:50
Niezalogowany użytkownik >>Lasy Państwowe były Niemcom sprzedane.<< W Rumuni państwo sprzedało Ikei 2% lasów państwowych - z dotychczasowych informacji to samo Ikea chciała zrobić w Polsce- mam nadzieję, że nie zdąrzyli tego zrobić.
Plusów: 0 Gość 18.07.2017 09:40
Niezalogowany użytkownik Bardzo dobre podsumowanie!
Plusów: 3 Snajper 17.07.2017 21:26
Niezalogowany użytkownik Ta cała opozycja nie rozumie jednej podstawowej rzeczy. Polacy będą głosować na PiS, ponieważ póki co to tylko PiS jakkolwiek robi to co zapowiadał. To przy ostatnich wyborach, my-Naród powiedział DOŚĆ Platformie. Sądy w Polsce są przerośnięte nowotworem postPRLowskim i już dawno powinno się było to zmienić. Spójrzcie na zdjęcie - mamy na nim karierowicza Petru oraz Za grosz nie budzącego zaufania Schetynę, a w tle... Michnik. Kto przy zdrowych zmysłach chce takiej Polski? Ci, którzy teraz protestują pod sejmem czy sądem są jedynymi prostestującymi+jakiś margines błędu statystycznego. 38 mln Polaków nie może się doczekać zmiażdżenia postkomunistycznego złodziejskiego układu. Gdyby PO była u władzy, pewnie by już Lasy Państwowe były Niemcom sprzedane.
Plusów: 1 Krzysiek 17.07.2017 20:53
Niezalogowany użytkownik Tak wogóle - Oprócz egoistycznej postawy na NIE, wobec wszystkiego co im NIE przynosi korzyści - jaką wartość stanowią dla Polski, życia społecznego - bo wartością chyba nie są te burdy, które użądzają na ulicy, internecie i w urzedach ue?

wszystkie komentarze >