Kazimierz Karolczak też czuje się apolityczny

dodane 07.09.2017 08:30

Sylwester Strzałkowski

O swojej apolityczności, jako kandydata na przewodniczącego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przekonuje Kazimierz Karolczak, wicemarszałek woj. śląskiego.

Kazimierz Karolczak, szef metropolii   Sylwester Strzałkowski /Radio eM Kazimierz Karolczak, szef metropolii W „Rozmowie poranka” na antenie Radia eM podkreślał dziś, że był w przeszłości w SLD, ale pełnił tam funkcje nie polityczne, ale menedżerskie, zajmując się finansami. Zapewniał też, że jako szef GZM chętnie współpracowałby z obydwiema stronami obecnej sceny politycznej.
We wczorajszej „Rozmowie poranka” inny kandydat na to stanowisko, były prezydent Chorzowa Marek Kopel argumentował, że Kazimierz Karolczak jest zbyt mocno związany z urzędem marszałkowskim, a inny kandydat, Adam Ostalecki, z kolei z urzędem wojewódzkim. Kazimierz Karolczak odrzuca te argumenty.

Wybory władz Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii mają odbyć się w najbliższy wtorek, 12 września. Będzie to druga próba wyłonienia władz nowoutworzonego związku miast i gmin po pierwszej nieudanej pod koniec sierpnia.

«« | « | 1 | » | »»