Prezydent coraz silniejszy

dodane 12.09.2017 07:15

PAP |

Jeśli Andrzejowi Dudzie uda się przekonać opinię publiczną, że w sprawie sądów wypracował rozwiązania kompromisowe, może liczyć na dalszy wzrost popularności - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

Prezydent coraz silniejszy   Jakub Szymczuk /Foto Gość Prezydent Andrzej Duda

Od czasu zawetowania ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa popularność prezydenta Andrzeja Dudy idzie w górę.

Z sondażu wykonanego na zlecenie "Rz" przez IBRiS wynika, że 56,6 proc. badanych ocenia działalność prezydenta "raczej dobrze" lub "zdecydowanie dobrze". Jeszcze w lipcu było to 47,3 proc. badanych.

To są najlepsze wyniki prezydenta od sierpnia 2015 roku, kiedy zaufanie do prezydenta Andrzeja Dudy zbadano po raz pierwszy.

- Analiza struktury ocen działalności prezydenta wskazuje, że część twardego elektoratu PiS obniżyła +temperaturę poparcia+ i jest mniej entuzjastyczna wobec jego decyzji - mówi Marcin Duma, szef IBRiS. - Ale prezydent "rekompensuje" to sobie gdzie indziej, znajdując poparcie wśród wyborców centrowych. Opozycyjny elektorat najprawdopodobniej docenił weta postawione przez Andrzeja Dudę w lipcu.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| "RZECZPOSPOLITA", PAP, PREZYDENT, PRZEGLĄD PRASY, SĄDOWNICTWO

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 Gość 12.09.2017 21:14
Niezalogowany użytkownik Dlaczego zarzucasz mi kłamstwo? Nie masz absolutnie żadnych przesłanek ku temu!
Głosowałem na Jarosława Gowina, ale - piszę to z żalem, bo reprezentuje mnie już trzecią kadencję - po jego głosowaniu za odrzuceniem już w drugim czytaniu, bez jakiejkolwiek dyskusji nad nim, projektu obywatelskiego, pod którym podpisało się milion obywateli (ja nie podpisałem się, ale jako radykalny demokrata uważam, że vox populi jest w demokracji najważniejszy), stracił mój głos. W najbliższych wyborach zagłosuję prawdopodobnie na Stanisława Tyszkę, mimo że będę musiał jechać na wybory aż do Warszawy - analizując jego wypowiedzi i głosowanie, jestem przekonany, że znacznie lepiej realizuje moje poglądy i interesy, niż (niestety) Gowin.

Nawróć się i nie oskarżaj o kłamstwo ludzi, których w życiu nie spotkałeś i o których nie masz pojęcia!
Plusów: 3 Gość 12.09.2017 14:32
Niezalogowany użytkownik Jeśli nie będzie jakiejś poważnej wpadki to A.Duda raczej powinien mieć drugą kadencję. Widać różnicę jakościową w porównaniu z poprzednim prezydentem Komorowskim - to trzeba uczciwie przyznać. Mam ponadto jeszcze w pamięci wizytę Obamy i temat polowania...
Plusów: 0 Gość 12.09.2017 12:16
Niezalogowany użytkownik Tak się tym ekscytujecie, jak GW poparciem dla Komorowskiego. Z przyjemnością będę czytał Wasze komentarze po następnych wyborach prezydenckich, a z jeszcze większą przyjemnością, wręcz rozkoszą, będę czytał co napiszecie, jak PAD stanie przed Trybunałem Stanu - bo to ma gwarantowane. Dwa weta sytuacji nie zmieniają. Najgorszy prezydent w historii - jedyny, który tak arogancko łamał Konstytucję.
Plusów: 0 Gość 12.09.2017 11:49
Niezalogowany użytkownik Głupia propaganda. Jakoś nie wierzę , że głosowałeś na PiS a teraz już masz innych ulubieńców, zapewne w PO lub Nowoczesnej.

wszystkie komentarze >