12.9.2017 Wojciech Saługa: w walce ze smogiem potrzebne rządowe pieniądze

dodane 12.09.2017 08:30

Sylwester Strzałkowski

Samorządy same nie udźwigną ciężaru walki ze smogiem. Potrzebne jest wsparcie rządowe - mówi Wojciech Saługa.

 

  Sylwester Strzałkowski /Radio eM Wojciech Saługa, marszałek woj. śląskiego
Marszałek woj. śląskiego w „Rozmowie poranka” przekonywał, że za wzrost cen węgla odpowiedzialna jest sytuacja na rynkach światowych, a nie uchwała antysmogowa, która od początku września obowiązuje w Śląskiem. Dlatego w sprawie cen węgla – zdaniem marszałka – potrzebna jest interwencja rządu. Od władz państwowych Wojciech Saługa oczekuje też środków na wymianę przestarzałych kotłów. Byłby to bowiem koszt porównywalny z czteroletnim budżetem całego województwa. W Śląskiem jest ok. 700 tys, kotłów i trzeba ich właścicieli uświadamiać, ze są odpowiedzialni za to, czym oddychamy – mówił marszałek.. Na razie więc uchwała antysmogowa ma działać edukacyjnie, na karanie za palenie kiepskimi paliwami przyjdzie czas później.

Wojciech Saługa pozytywnie ocenił też kandydatury Kaziemirza Karolczaka (wicemarszałek woj. śląskiego) na przewodniczącego całej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz Marcina Krupy (prezydent Katowic) na przewodniczącego zgromadzenia GZM.

«« | « | 1 | » | »»

Rozmowa poranka

 

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.