Mary Wagner odpowiada polskim lekarzom

dodane 16.01.2018 16:26

Jarosław Dudała

Przebywająca w areszcie kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner odpowiedziała na list poparcia, przesłany jej przez polskich lekarzy, m.in. prof. Bogdana Chazana. Odwdzięczyła im się krótkim pismem, skreślonym odręcznie zwykłym ołówkiem.

Mary Wagner odpowiada polskim lekarzom  

Mary Wagner oczekuje za kratami na proces, w którym po raz kolejny będzie oskarżona o to, że wbrew sądowym zakazom wchodzi do przychodni aborcyjnej w Toronto, wręcza napotkanym tam kobietom róże i proponuje pomoc, jeśli są gotowe rozważyć rezygnacje z zabicia swego dziecka. Za to właśnie spędziła w więzieniu już około 5 lat.

Oto treść listu Mary Wagner, opublikowana przez serwis internetowy kanadyjskiego pisma polonijnego "Goniec" (goniec.net.):

"Drogi prof. Bogdanie Chazanie, dr Rybak, dr Moszczyńska–Kowalska, dr Rojek, dr Nitek ,

Pozdrawiam w blasku Epifanii,

Dziękuję bardzo za Wasz list z 17 grudnia, który dostałam dopiero niedawno od trzech różnych osób, mieliśmy tutaj w Vanier (nazwa zakładu karnego - przyp. jd) opóźnienia w przekazywaniu poczty. Dziękuję za wszystko, co napisaliście i za Wasze modlitwy, jestem bardzo zbudowana Waszymi wysiłkami podejmowanymi w obronie naszych najmniejszych braci i sióstr i zdumiona Waszą determinacją i troską o Kanadę. Niech Pan Bóg Was błogosławi za skierowanie Waszego listu do przedstawicieli władz kanadyjskich i naszych Biskupów, jak również do lekarzy zaangażowanych w zabijanie dzieci nienarodzonych. Dziękuję bardzo.

Modlę się za Polskę i wasze starania ochrony dzieci niepełnosprawnych, niech Bóg da odwagę tym, którzy są władni objąć je opieką prawną. Modliłam się również za Waszą koleżankę dr Agnieszkę i jej dziecko oraz rodzinę.

Dotarły tutaj do mnie trzy kopie waszego listu. Proszę moich przyjaciół Małgorzatę i Andrzeja Kumorów, aby przesłali ten list do was. Mają piękną córkę Julię, która ma zespół Downa. Jest ich jedynym dzieckiem i źródłem wielkiej radości w ich życiu, jak również napełniła światłem życie innych osób.
Pozostając z wdzięcznością i we wspólnocie modlitwy,
Mary"

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| MARY WAGNER

Przeczytaj komentarze | 6 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Gość 17.01.2018 14:54
Niezalogowany użytkownik Jak przejdzie na drugą stronę barykady - jak widać tamtym jest w branży medali łatwiej.
Plusów: 1 wierny 16.01.2018 23:15
Niezalogowany użytkownik Ciekawe kiedy Mary dostanie medal od papieża Franciszka ???
Plusów: 1 Megi 16.01.2018 22:08
Niezalogowany użytkownik Mary Wagner jest chlubą KK,...... Jej heroizm jest wynagrodzeniem Panu Jezusowi zniewag i hańby jaką obyczaj watykańskiej dyplomacji przyniósł Mistycznemu Ciału Chrystusowemu.....
Plusów: 0 xpost 16.01.2018 21:58
Niezalogowany użytkownik jak można wysłać list do M.Wagner?

wszystkie komentarze >