Sygnał życia w Katowicach

dodane 17.01.2018 15:15

Agata Nurek /Radio eM

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka urzędnicy w Katowicach przypominają seniorom oraz osobom niepełnosprawnym, że warto zarejestrować się w Miejskim Systemie Powiadamiania Ratunkowego.

Wezwanie pomocy przez telefon   Roman Koszowski /Foto Gość Wezwanie pomocy przez telefon Wszystko to w ramach autorskiego programu "Sygnał życia". Wystarczy posiadać telefon stacjonarny lub komórkowy oraz wypełnić specjalną ankietę - mówi Izabela Górecka - pełnomocnik prezydenta miasta ds. osób niepełnosprawnych.

"Sygnał Życia" umożliwia wezwanie pomocy za pomocą jednego klawisza telefonu. Urzędnicy przypominają też o "Kopertach Życia", gdzie umieszczone  w specjalnej kopercie informacji o stanie zdrowia chorego pomogą lekarzom szybciej i skuteczniej udzielać pomocy. Mieszkańcy Katowic o akcjach słyszeli, ale nie wszyscy z nich korzystają.


Teraz przed Dniem Babci i Dziadka w katowickich szkołach uczniowie dostają specjalne ankiety, które mogą razem z prezentem przekazać swym najbliższym. Jeśli ankietę wypełnią babcia lub dziadek mogą zostać włączeni do Miejskiego Systemu Powiadamiania Ratunkowego „Sygnał życia”. Wypełnione ankiety należy wysłać pocztą lub złożyć w Kancelarii Urzędu Miasta Katowice.

Autorski projekt miasta Katowice - Sygnał życia   Agata Nurek /Radio eM Autorski projekt miasta Katowice - Sygnał życia

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DZIEŃ BABCI I DZIADKA , KATOWICE, KOPERTA ŻYCIA, KOPERTA ŻYCIA W KATOWICACH , PRZYCISK RATUJĄCY ŻYCIE , SYGNAŁ ŻYCIA , SYGNAŁ ŻYCIA W KATOWICACH