Pierwsza dama rozmawiała z dyrektorem Caritas

dodane 18.01.2018 19:00

PAP |

Małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda spotkała się w czwartek z dyrektorem Caritas Polska ks. Marcinem Iżyckim. Wśród omawianych tematów była działalność organizacji w kraju i poza jego granicami, m.in. wsparcie udzielane ofiarom konfliktu w Syrii.

Pierwsza dama rozmawiała z dyrektorem Caritas   Fot. Alessio Romenzi/Caritas Suisse Syria. Dzieci z wioski k. Aleppo, sieroty po matce, która zginęła w bombardowaniu

Wśród przedsięwzięć realizowanych przez Caritas Polska jest program "Rodzina rodzinie", polegający na stałej pomocy finansowej polskich rodzin, a także firm i instytucji rodzinom syryjskim. Korzysta z niego, jak szacuje organizacja, ponad 9 tys. syryjskich rodzin.

W komunikacie zamieszczonym na stronie Kancelarii Prezydenta przekazano, że ks. Iżycki przybliżył pierwszej damie także projekty skierowane do potrzebujących Polaków, które są prowadzone przez Caritas oraz przedsięwzięcia, które są planowane.

"Pierwsza Dama, która często spotyka się z młodymi ludźmi podczas wizyt w szkołach w całym kraju, zwróciła uwagę na rosnące zainteresowanie wolontariatem wśród młodzieży. Rozmawiano też o różnorodnych formach dobroczynności oraz korzyściach wynikających z łączenia wolontariatu z nabywaniem kompetencji przydatnych na rynku pracy" - podała kancelaria.

W spotkaniu w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli oprócz małżonki prezydenta i dyrektora Caritas Polska, także sekretarz organizacji ks. Marcin Schmidt oraz doradca prezydenta Zdzisław Sokal.

Caritas Polska jest instytucją charytatywną Konferencji Episkopatu Polski. To najlepiej znaną organizacją dobroczynną w Polsce. W grudniowym sondażu, spontanicznie w pierwszej kolejności wspomniało o niej 37 proc. badanych, a znało i potrafiło wymienić jej nazwę niemal dwie trzecie Polaków - 63 proc. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| CARITAS, DOBROCZYNNOŚĆ, PAP, PREZYDENT, SPOŁECZEŃSTWO

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 gosc 18.01.2018 23:43
Niezalogowany użytkownik Pani Prezydentowo, prosze nie układać sie z tymi dla których ważniejsze jest dobro imigrantow niż bezpieczenstwo Polek i Polaków.
Plusów: 4 Megi 18.01.2018 19:29
Niezalogowany użytkownik Piękne dzieci....zasługują na szczęśliwe życie w rodzinnym domu, w kraju w którym żyli ich przodkowie.....Apeluję i zachęcam do POMOCY KOŚCIOŁOWI w potrzebie, tak jak czyni to ks.prof.Cisło....:)

wszystkie komentarze >