Polska po wichurach

dodane 19.01.2018 07:33

PAP |

O godz. 6 rano bez prądu pozostawało 29 178 odbiorców, najwięcej w województwie wielkopolskim - podało w piątek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. W ciągu ostatniej doby strażacy interweniowali 673 razy - poinformował PAP rzecznik PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Polska po wichurach   PAP/EPA/STRINGER W Niemczech orkan wywracał tiry, w Polsce doszło m.in do wypadku autobusu z dziećmi

Wszystkie główne linie kolejowe są przejezdne. Lotniska funkcjonują bez zakłóceń. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć występują miejscowe utrudnienia - podało RCB.

W piątek odbyła się odprawa premiera Mateusza Morawieckiego i szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego z szefami poszczególnych służb na temat aktualnej sytuacji pogodowej po przejściu nad Polską orkanu Fryderyka.

Jak poinformował rzecznik PSP, w ciągu doby strażacy interweniowali 673 razy, z czego 475 było związanych z wiatrem, a 198 z opadami śniegu. Najwięcej interwencji miało miejsce na Dolnym Śląsku - 230, w woj. śląskim - 60, i w lubuskim - 54.

Frątczak zaznaczył, że interwencje związane są przede wszystkim "z usuwaniem setek połamanych i powalonych drzew". "Wiatr uszkodził 65 budynków, w tym 45 budynków mieszkalnych" - powiedział.

Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w czwartek wieczorem w województwie dolnośląskim, gdzie został zerwany dach z domu wielorodzinnego. Nikomu nic się nie stało.

Jak dodał, w czwartek w działaniach ratowniczych w całej Polsce brało udział 3 781 strażaków. "Od wczoraj Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej przedstawiał systematycznie informacje ministrowi spraw wewnętrznych i administracji Joachimowi Brudzińskiemu - podkreślił Frątczak. Jak dodał, "sytuacja się stabilizuje".

Z informacji podanych na Twitterze przez dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Marka Kubiaka wynika, że o godz. 6 rano bez prądu było 29 178 odbiorców; najwięcej w woj. wielkopolskim - 12 tys., łódzkim - 5,1 tys., śląskim - 4,8 tys.

"Trwa usuwanie awarii. Wszystkie główne linie kolejowe są przejezdne. Lotniska funkcjonują bez zakłóceń. Wszystkie drogi krajowe są przejezdne, choć występują miejscowe utrudnienia" - podał Kubiak.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KLĘSKA, MATEUSZ MORAWIECKI, MSWIA, PAP, POGODA, RCB, RZĄD

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Krzysiek 19.01.2018 12:02
Niezalogowany użytkownik >>Rękaw lotniczy - wskaźnik wiatru<<
Druga prośba do ustawodawców - wprowadźcie SZYBKO obowiązek stosowania na autostradach i drogach ekspresowych tych rękawów.
W Czechach na autostradach są obowiązkowe - Jest to rewelacja dla kierowcy - szybka informacja o kierunku i sile wiatru.
Klimat dość szybko nam się zmienia - spróbujcie nadążyć za realiami i w miarę sprawnie to wprowadzić.
Plusów: 0 Krzysiek 19.01.2018 09:49
Niezalogowany użytkownik >>elektryczności nie miało 54,3 tys. odbiorców<<
Jako służby publiczne - zacznijcie planować i realizować równoległe sieci energetyczne

wszystkie komentarze >