Śląskie wyróżnienie dla przedsiębiorcy

dodane 20.01.2018 22:57

Klaudia Cwołek

zobacz galerię 

Diamentowy Laur Umiejętności i Kompetencji otrzymał Kazimierz Pazgan, prezes Zarządu Grupy Konspol z Nowego Sącza.

Śląskie wyróżnienie dla przedsiębiorcy   Józef Wolny /Foto Gość Kazimierz Pazgan, prezes zarządu Grupy Konspol, po odebraniu Diamentowego Lauru Umiejętności i Kompetencji.

W Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu odbyła się XXVI Gala Laurów Umiejętności i Kompetencji.

- Spotykamy się raz w roku z ludźmi, których niezwykłość polega na tym, że odnoszą sukcesy,  nie tolerują porażek, z porażkami sobie radzą, i w dodatku tymi sukcesami potrafią się potem dzielić z potrzebującymi - mówił Tadeusz Donocik, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz przewodniczący Kapituły Laurów Umiejętności i Kompetencji, która w tym roku przyznała łącznie 87 wyróżnień.

Najwyższe wyróżnienie - Diamentowy Laur - otrzymał Kazimierz Pazgan, prezes zarządu Grupy Konspol, producenta i przetwórcy kurczaka, zaliczanego do europejskich liderów. Został on uznany został za niekwestionowanego lidera życia gospodarczego w naszym kraju, wybitną postać, niezwykłą osobowość oraz autorytet przedsiębiorców.

Przedstawiając jego osobę, Tadeusz Donocik podkreślił m.in. jego zdolność zjednywania ludzi, gościnność i budowanie porozumienia. Kazimierz Pazgan wraz z żoną zbudował rodzinną firmę, która dziś zatrudnia ponad 2 tys. pracowników.

O swojej znajomości z laureatem po wręczeniu wyróżnienia mówił metropolita katowicki abp Wiktor Skworc (nagrodzony Diamentowym Laurem 2016), wspominając czas, gdy był biskupem tarnowskim.

- Nade wszystko pamiętam nasze rozmowy o tematach gospodarczych. Pan Kazimierz zawsze był zatroskany tym, co się dzieje z Polską, z polską gospodarką, jak się powinna rozwijać. I był Pan człowiekiem odważnym, z pasją - mówił.

Dziękując za owoce pracowitości, abp Skworc podkreślił zakotwiczenie K. Pazgana w rodzinie, ojcowiźnie i Sądecczyźnie i złożył laureatowi w imieniu wszystkich zebranych tradycyjne życzenia śląskie.

- Życzymy po trzykroć „Szczęść Boże!” w tym momencie, gdy Pan osiąga 70. rok życia. Niech Pan Bóg da dobre zdrowie, wytrwałość i inicjatywę, która ciągle wyzwala nowe pomysły i sprawia, że Pan jest człowiekiem niezwykle twórczym - mówił metropolita katowicki.

- Myślę, że nigdy nam nie spowszednieje to nagradzanie ludzi, którzy całe swoje życie, całą swoją inwencję poświęcili naszemu wspólnemu dobru. To niezwykłe, że możemy tutaj, w takich okolicznościach, pokazywać sobie tych ludzi nawzajem - powiedział były premier Jerzy Buzek (nagrodzony Diamentowym Laurem 1998).

Kryształowy Laur Umiejętności i Kompetencji z Diamentem otrzymali prof. nauk humanistycznych Dorota Simonides, polska folklorystka i polityk, Uniwersytet Śląski w 50. rocznicę powstania oraz Wojciech Szczurek, prezydent Miasta Gdynia. Nagrodę Specjalną Orzeł Piastów Śląskich przyznano Polskiemu Radio Katowice, które świętuje 90. rocznicę powstania.

Laury Umiejętności i Kompetencji co roku przyznaje kapituła, powoływana przez Prezesa Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Pełna lista laureatów opolskiej i katowickiej izby gospodarczej znajduje się TUTAJ.

Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przemawia po wręczeniu Diamentowego Lauru.   Józef Wolny /Foto Gość Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przemawia po wręczeniu Diamentowego Lauru.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ABP WIKTOR SKWORC, DMIT ZABRZE, KAZIMIERZ PAZGAN, KONSPOL, LAURY UMIEJĘTNOŚCI I KOMPETENCJI, REGIONALNA IZBA GOSPODARCZA W KATOWICACH

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.