Usłyszeli zarzuty m.in propagowania nazistowskiego ustroju

dodane 23.01.2018 10:30

PAP |

Na polecenie prowadzącej postępowanie gliwickiej prokuratury zatrzymano trzech mężczyzn, którzy brali udział w spotkaniu w Wodzisławiu Śląskim; usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. propagowania nazistowskiego ustroju - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka Prokuratury Krajowej prok. Ewa Bialik.

Usłyszeli zarzuty m.in propagowania nazistowskiego ustroju   Pixabay

Prokuratur Okręgowa w Gliwicach prowadzi postępowanie dotyczące publicznego propagowania faszyzmu. Postępowanie zostało objęte zwierzchnim nadzorem przez Prokuraturę Krajową.

"Superwizjer" TVN24 ujawnił w sobotę wyniki swego dziennikarskiego śledztwa dotyczącego działalności niektórych polskich środowisk narodowych, m.in. stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność",

Na nagraniach ukrytą kamerą są pokazane m.in. obchody 128. urodzin Adolfa Hitlera zorganizowane w 2017 r. w lesie nieopodal Wodzisławia Śląskiego. Materiał pokazuje m.in. rozwieszone na drzewach czerwone flagi ze swastykami i "ołtarzyk" ku czci Adolfa Hitlera z jego czarno-białą podobizną oraz wielką drewnianą swastyką nasączoną podpałką do grilla, która po zmroku zostaje podpalona. Widać też uczestników spotkania przebranych w mundury Wehrmachtu, wznoszenie toastów "za Adolfa Hitlera i naszą ojczyznę, ukochaną Polskę" i częstowanie tortem w kolorach flagi Trzeciej Rzeszy.

Rzeczniczka prasowa PK informowała w poniedziałek, że na polecenie prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, gliwicka prokuratura analizuje kwestię delegalizacji stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność". 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PK, PROKURATURA, ŚLEDZTWO

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Totalna opozycja PO 26.01.2018 14:49
Niezalogowany użytkownik To prowokacja ,szukają platfusy co by jeszcze zrobić ,byle szum za wszelką cenę.T VN to propagandowa lipa .
Plusów: 2 jan 24.01.2018 07:29
Niezalogowany użytkownik Należy jeszcze dodać , że bron i amunicja znaleziona u zatrzymanych była pamiątką po dziadku z wermachtu.
Plusów: 1 1 23.01.2018 18:36
Niezalogowany użytkownik Wygląda na ustawkę na zamówienie :)
Plusów: 0 mee... 23.01.2018 18:06
Niezalogowany użytkownik Totalna opozycja, ktora nas karmiono, PO obaleniu Macierewicza i Szydlo stracila na bycie...no chyba, ze dzis zacznie sie wmawiac, ze rzad PO - SLD +...jest lepszy od PO, sld i nowoczesnej +...nie lepiej zajac sie futrami jak Prezes co ma kota?

wszystkie komentarze >