Wierni radom ewangelicznym

dodane 06.02.2018 09:25

Alina Świeży-Sobel

zobacz galerię 

Bp Roman Pindel przewodniczył obchodom Dnia Życia Konsekrowanego, które odbyły się w Bielsku-Białej z udziałem posługujących w diecezji bielsko-żywieckiej.

Wierni radom ewangelicznym  

Kilkaset osób: sióstr i braci oraz księży zakonnych, a także przedstawicielek instytutów życia konsekrowanego i dziewic konsekrowanych oraz osób świeckich modliło się w bielskim kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa.   Uroczystą Mszę św. poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu, a liturgęe rozpoczęła procesja ze świecami wokół świątyni. Z płonącymi świecami w rękach osoby konsekrowane odnowiły swoje zakonne przyrzeczenia, złożone w dniu ślubów.  

- Jak co roku spotykamy się wokół pasterza naszej diecezji, by wspólnie pomodlić się i podziękować za dar życia radami ewangelicznymi. Będziemy też prosić Boga o dar wytrwania na drodze powołania - mówił ks. Piotr Cuber OFM Conv, diecezjalny referent do spraw instytutów życia konsekrowanego dla zakonów i zgromadzeń męskich.  

Bp Pindel, przywołując słowa listu bp. Jacka Kicińskiego na Dzień Życia Konsekrowanego, wskazywał, że fundamentem postawy wierności jest osobowa więź z Bogiem, która rodzi wierność wobec drugiego człowieka i własnego powołania.  

- To inni mają się uczyć wierności Ewangelii, patrząc na tych, którzy są wierni radom ewangelicznym. Pewnie nieraz stanowimy jedyny punkt oparcia dla naszych uczniów w szkołach, rodziców, osób opuszczonych czy potrzebujących pomocy. Tak jest, jeśli rzeczywiście trwamy w wierności i gdy w naszym życiu widoczne jest zaufanie Bogu i oparcie się na Nim - mówił bp Pindel, życząc takiego zaufania i wierności powołaniu wbrew kryzysom, które dosięgają dziś wiele zgromadzeń zakonnych.  

Bp Pindel wręczył też listy gratulacyjne siostrom i zakonnikom obchodzącym w tym roku jubileusze ślubów. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.