IMGW: Napływa chłodna masa powietrza

dodane 08.02.2018 06:40

PAP |

Jak informuje IMGW Europa południowo-zachodnia, częściowo zachodnia i centralna oraz wschodnia znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtują niże znad Islandii i Mołdawii. Północna Polska pozostaje w obszarze podwyższonego ciśnienia, pozostała część kraju jest pod wpływem niżu znad Mołdawii. Napływa chłodna masa powietrza.

IMGW: Napływa chłodna masa powietrza   Pixabay

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie powoli rosło.

W czwartek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. miejscami na północy Polski oraz w rejonach podgórskich do 0 st., 1 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna -9 st., -5 st. na zachodzie i północy kraju oraz w rejonach podgórskich do -3 st., -1 st. w centrum i na południowym wschodzie. Na północy lokalnie -12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie z kierunków północnych. W Bieszczadach wiatr w porywach do 60 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W piątek na wschodzie, w centrum i na południu Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od -2 st. miejscami na wschodzie i w rejonach podgórskich do 3 st. lokalnie na południowym zachodzie. Wiatr na ogół słaby, w zachodniej połowie Polski południowo-wschodni, na pozostałym obszarze z kierunków północnych.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i północny.

W nocy zachmurzenie duże, okresami słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, północny.

W piątek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, PROGNOZA, WARUNKI

Przeczytaj komentarze | 1 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Kazio 08.02.2018 09:32
Niezalogowany użytkownik 08.02.2018 Kaszuby godz. 6.00 -21 st.C... tyle na temat prognoz...

wszystkie komentarze >