Dzień Chorego w Szpitalu Wojewódzkim

dodane 11.02.2018 21:41

ks. Jacek M. Pędziwiatr

zobacz galerię 

Bp Piotr Greger sprawował Eucharystię w szpitalnej kaplicy i namaścił chorych.

Dzień Chorego w Szpitalu Wojewódzkim   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Bp Piotr Greger udzielił sakramentu chorych

- Stajemy wobec tajemnicy cierpienia, które dotyczy jedynie ludzi. Zwierzęta czują ból, ale tylko człowiek potrafi cierpieć. Ból dotyka ciała, cierpienie zaś całego człowieka. Bólu się doświadcza, cierpienie się przeżywa - powiedział w okolicznościowej homilii biskup pomocniczy bielsko-żywiecki podczas Mszy św. z okazji Dnia Chorego, której przewodniczył w ekumenicznej kaplicy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Wraz z nim przy ołtarzu stanął ks. Michał Nowak, kapelan szpitala.

- Cierpienie nie jest tylko trudnością czy problemem, ale jest tajemnicą, którą trzeba przeniknąć miłością - mówił dalej bp Piotr Greger. - Dlatego nigdy nie znajdziemy poprawnej odpowiedzi na pytanie o cierpienie. Katolicka odpowiedź na nie jest tylko jedna: cierpienie to spotkanie z Jezusem. Czasem warto doświadczyć ograniczeń, by pozwolić Jezusowi pochylić się nad sobą, wyznać swoją niemoc i prosić z ufnością: jeśli chcesz, możesz mnie uzdrowić - zakończył bp Greger.

Na Eucharystię w szpitalnej kaplicy przyszli pacjenci z bliskimi, lekarze i pielęgniarki   Ks. Jacek M. Pędziwiatr /Foto Gość Na Eucharystię w szpitalnej kaplicy przyszli pacjenci z bliskimi, lekarze i pielęgniarki Po homilii rozpoczął się obrzęd sakramentalnego namaszczenia chorych. Uczestnicy Mszy św. podchodzili do biskupa, który - wraz z kapelanem - kładł na nich ręce oraz namaszczał ich czoła i dłonie. Wcześniej, jeszcze przed rozpoczęciem Mszy św., wierni mieli okazję przystąpienia do sakramentu pokuty.

Po Mszy św. bp Piotr Greger odwiedził osoby leżące na oddziale wewnętrznym. - Mamy teraz bardzo wielu pacjentów - mówi jego ordynator dr Andrzej Krawczyk. - Wszystkie łóżka są zajęte. Wizyta biskupa jest dla chorych ważnym przeżyciem.

Odwiedziny w szpitalu bp Piotr Greger zakończył spotkaniem z pacjentami oddziału okulistycznego. Każdy z nich otrzymał osobiste błogosławieństwo i pamiątkowy obrazek.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| BIELSKO-BIAŁA, BP PIOTR GREGER, DZIEŃ CHOREGO, EUCHARYSTIA , NAMASZCZENIE CHORYCH, SZPITAL WOJEWÓDZKI

Dodaj swój komentarz »

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.