Policja zatrzymała Frasyniuka

dodane 14.02.2018 07:23

PAP |

Policja zatrzymała w środę we Wrocławiu Władysława Frasyniuka. Prokurator Prokuratury Okręgowej w Warszawie przesłuchał go i postawił mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie. Przesłuchanie trwało 10 minut, potem Frasyniuk został zwolniony do domu.

Policja zatrzymała Frasyniuka   Maciej Rajfur /Foto Gość Władysław Frasyniuk

Frasyniuk skorzystał z prawa do odmowy złożenia wyjaśnień. Odmówił również podpisania postanowienia o przedstawieniu zarzutów oraz protokołu przesłuchania.

- Mamy do czynienia z państwem bezprawia, państwem opresyjnym, które niszczy każdego obywatela, stającego w obronie państwa prawa – powiedział Frasyniuk.

O zatrzymaniu Frasyniuka poinformowała na jednym z portali społecznościowych jego żona Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk. "06.10 policja w kajdanach wyprowadziła Władka. Niech żyje dobra zmiana!" - napisała.

Zatrzymanie ma związek z incydentem, do którego doszło podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej 10 czerwca 2017 r. Jak informowała policja, zakłóciło ją kilkadziesiąt osób, które na Krakowskim Przedmieściu usiadły na jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać przemarsz uczestników obchodów przed Pałac Prezydencki. Wśród kontrmanifestantów - których usunęli policjanci - był m.in. Frasyniuk. Na początku lipca ubiegłego rok usłyszał on zarzut "przeszkadzania w przebiegu niezakazanego zgromadzenia".

Wcześniej Frasyniuk dwukrotnie nie stawił się w warszawskiej prokuraturze - 12 stycznia i 1 lutego.

Zatrzymanie męża nie było zaskoczeniem, choć wszystko odbyło się bardzo szybko. Władek został z domu wyprowadzony w kajdankach – powiedziała PAP żona Władysława Frasyniuka Magdalena Dobrzańska-Frasyniuk.

Jak mówiła, policja nie chciała powiedzieć, dokąd zabierają jej męża. „Prawdopodobnie do Prokuratury Okręgowej w Warszawie, bo to ta prokuratura chce mu postawić zarzuty” - powiedziała.

Dodała, że o zatrzymaniu powiadomiła mecenasa Piotra Schramma, który reprezentuje Frasyniuka. „On w tej chwili dowiaduje się, gdzie mają zawieźć męża” - powiedziała.

"Każdy jest równy wobec prawa. Nikt nie ma nadzwyczajnego immunitetu. (...) Jeśli ktoś łamie prawo, powinien ponosić konsekwencje" - powiedział marszałek Senatu Stanisław Karczewski w radiowych Sygnałach Dnia, pytany o tę sprawę. Dodał, że prawa powinny przestrzegać zwłaszcza osoby "z tak wspaniałą kartą historii, jaką ma Władysław Frasyniuk".

Marszałek Senatu zaznaczył też, że Frasyniuk nie stawiał się na wcześniejsze wezwania prokuratury. "To jest normalne, że w takiej sytuacji został zatrzymany" - powiedział.

"Jeżeli ktoś utrudnia przeprowadzenie czynności, nie chce stawić się przed prokuratorem – o ile pamiętam z mediów, pan Frasyniuk zapowiadał, że nie stawi się, że będzie utrudniał te czynności – to jest przepis, który umożliwia takie doprowadzenie, zatrzymanie" - powiedział wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w Polsat News.

Pytany o to, co wydarzy się dalej, doparł, że sądzi, iż "będzie tylko przesłuchanie". "Natomiast my jesteśmy wszyscy równi wobec prawa" - podkreślił wiceminister.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| DEMONSTRACJA, FRASYNIUK, PAP, PROKURATURA

Przeczytaj komentarze | 20 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 1 1 16.02.2018 12:59
Niezalogowany użytkownik moze nie klam?Jak dotad oprocz Dudy i Szydlo a teraz juz lawinowo PiSu nikt konstytucji nie zlamal.Wybor sedziow na zapas zaskarzyl do TK nie kto inny jak PiS.Wyroku TK nie wydal bo PiS wycofal swoja skarge w miedzyczasie lamiac sam konstytucje poczynajac od "uniewinnienia niewinnych".A wiec to nie PO a PiS lamie konstytucje.Mialbys racje gdyby PO nie wykonala wyroku TK.A takiego wbrew klamstwom posla Sellina,ktory twierdzil,ze PO 49 razy to uczynilo wypadku jak dotad nie bylo.Jedyna partia lamiaca prawo jak dotad jest PiS.Wczesniej uczynil to Jaruzelski wprowadzajac Stan Wojenny.No chyba,ze cos przeoczylem?
Plusów: 3 alik 16.02.2018 10:53
Niezalogowany użytkownik Myślę, że najwięcej do powiedzenia TERAZ mają ci, którzy nigdy niczym nie ryzykowali (zdrowie, życie, rodzina). Są mocni w gębie, aby zakrzyczeć własne tchórzostwo (to ci którzy żyli w tamtych czasach), albo głupotę (w tym przypadku niech się lepiej dokształcą kim był Frasyniuk i czym RYZYKOWAŁ w tamtych latach). Najwięcej to jednak hejterów, których rajcuje że choć mu nogawkę obsikają, bo tacy są malutcy. Aż żenujące, że tyle podłości w piśmie katolickim. Kochaj bliźniego swego - to przykazanie chyba nie dotyczy Polaków ....
Plusów: 5 dz 15.02.2018 07:59
Niezalogowany użytkownik Nie zatrzymała, ale doprowadziła. Powinni jeszcze wystawić rachunek.
Plusów: 8 jureaz 14.02.2018 19:57
W czerwcu 2015 roku to Platforma pierwsza zlamała konstytucję (wybierając na zapas dwóch sędziów TK) a dopiero po niej zrobił to PiS. PO przez lata nie wykonywala tez wyroków Trybunału Konstytucyjnego. A co do naszych sędziow to Platforma z PSLem zapchały Trybunał Konstytucyjny swoimi sędziami w stosunku 15 : 1 (PiS) . "– Dlaczego milczeliśmy, kiedy tyle minionych partii, koalicji i formowanych przez nie rządów naruszało niezależność sądów i niezawisłość sędziów? – pytała pierwsza prezes SN 10.02. 2018 r. Krótka Twoja pamięć, czy co?

wszystkie komentarze >