4 Design Days w Katowicach [ZDJĘCIA]

dodane 15.02.2018 15:42

zobacz galerię 

Dobry design – czy jest dla niego miejsce na Śląsku? To pytanie po raz kolejny towarzyszy 3 edycji targów 4 Design Days.

4 Design Days w Katowicach   Patrycja Kozieł/ Radio eM 4 Design Days w Katowicach Przez 4 dni specjaliści, wszyscy zainteresowani mogą wymieniać się spostrzeżeniami we wnętrzach Międzynarodowego Centrum Kongresowego. 4 Design Days to czas nie tylko na rozmowy o wzornictwie, czy architekturze. To także przestrzeń, by porozmawiać o znaczeniu Śląska jako regionu w Polsce, Europie czy na świecie. Jak przekonuje Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, w naszym regionie tkwi potencjał odnajdywany często w zaskakujących miejscach. Przykład - gaz koksowniczy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Architekt Tomasz Konior przypomina, że jeżeli Śląsk jako region chce odgrywać coraz ważniejszą rolę w kraju i w Europie, musi otworzyć się na design w przestrzeni publicznej. Jego zdaniem jest on nierozłącznie związany z biznesem.

Pierwsze dwa dni targów w założeniu poświęcone są specjalistycznym zagadnieniom związanym z architekturą i projektowaniem. Natomiast weekend to czas dla wszystkich, którzy interesują się dobrym wzornictwem... i to przyciągnęło mnóstwo młodych osób.

Wydarzenie potrwa do niedzieli w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Towarzyszą mu wystawy czy spotkania z twórcami. W weekend zaplanowane są m.in. warsztaty dla dzieci z projektowania podwórka marzeń.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KAZIMIERZ KAROLCZAK, 4 DESIGN DAYS , 4 DESIGN DAYS W KATOWICACH, KATOWICE, MCK, TOMASZ KONIOR