Życie Kościoła Region Kultura Patronat Sport Ewangelia
Życie Kościoła Życie Kościoła
Co prawda 80. urodziny ks. abp Damian Zimonia przypadają 25 października, ale uroczysta, dziękczynna Msza Święta odprawiona zostanie jednak jutro (26.10) popołudniu. Eucharystię koncelebrować będą biskupi metropolii górnośląskiej oraz kapłani archidiecezji katowickiej. Homilię wygłosi przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski... Czytaj całość »
Czytany 62 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
'Historia – teologia – tradycja” - pod takim hasłem odbyła się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego konferencja naukowa poświęcona Ks. Prof. Józefowi Krętoszowi - długoletniemu pracownikowi i organizatorowi Wydziału. Bezpośrednim...»

Czytany 77 razy
 
W tym roku oprócz mężczyzn, kobiet i służby zdrowia, do Piekarskiego Sanktuarium dotarła jeszcze jedna pielgrzymka, bardzo wyjątkowa. Chodzi o kleryków i moderatorów Śląskiego Seminarium Duchownego, którzy w ten sposób chcieli uczcić 90-lecie...»

Czytany 218 razy
 
Region Region
Tej nocy pośpimy godzinę dłużej! Taki bonus - raz do roku - to wynik zmiany czasu z letniego na zimowy. Wszystko przez - jak zapewniają urzędnicy - oszczędnośc energii. W nocy z soboty 25 na niedzielę 26 października zmieniamy czas z letniego na zimowy. 26 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00,... Czytaj całość »
Czytany 72 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Minister Administracji i Cyfryzacji Andrzej Halicki podjął decyzję o uruchomieniu środków na  zasiłki celowe po 6 tys. zł dla ośmiu rodzin, poszkodowanych w wyniku wybuchu w kamienicy przy ul. Chopina w Katowicach. 48 tys. zł, przeznaczone...»
Czytany 70 razy
 
Mimo ogromu zniszczeń i tragedii osoby poszkodowane w wyniku czwartkowej katastrofy w Katowicach nie zostali pozostawieni sami sobie. Jako pierwsi, już kilkanaście minut po zdarzeniu z pomocą ruszyli Ojcowie Dominikanie, którzy otwarli przed poszkodowanymi...»

Czytany 76 razy
 
Patronat Patronat
Niniwa Team rusza w tym roku na "Wyprawę w nieznane" w intencji pokoju na świecie... Wieczór pożegnalny odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 18.00.  Zaczynamy koncertem siostry Anny Bałchan. Siostra swoimi tekstami piosenek doskonale wprowadzi nas w intencję wyprawy z jaką pojadą nasi śmiałkowie rowerowi czyli o pokój na świecie.... Czytaj całość »
Czytany 2355 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
  W pierwszą niedzielę lipca ruszył cykl wycieczek katoznawczych na pokładzie Nysy cabrio. Przez 8 tygodni odmienimy Wasze spojrzenie na Katowice . W pierwszą Nyskapadę zabierze nas Justyna Przybytek (DZIENNIK ZACHODNI) po szlaku METROPOLITALNOŚĆ...»
Czytany 2141 razy
 
  Program VIII. Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore Żory 2014 Koncerty: Koncert inauguracyjny dedykowany śp. profesorowi Józefowi Świdrowi (1930 – 2014) 1 sierpnia 2014 godz. 19.00 Kościół pw. Miłosierdzia...»
Czytany 1747 razy
 
Kultura Kultura
KONCERTY PROMENADOWE OD BACHA DO BEATLESÓW 2014 AKORDEON W PARKU Niedziela, 6 lipca, godz. 11.00 Park Tadeusza Kościuszki w Katowicach Wstęp wolny W najbliższą niedzielę wszystkich miłośników koncertów w plenerze zapraszamy na występ  Duetu  Akordeonowego Acco-Duo w składzie: Marek Andrysek i Michał Kubarski, w czasie koncertu słyszymy... Czytaj całość »
Czytany 2611 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
W najbliższy weekend (4-6 lipca) po raz kolejny pojawi się okazja, żeby zobaczyć najlepsze współczesne kino z Afryki. Ta odsłona Festiwalu Filmów Afrykańskich „Afrykamera” będzie spotkaniem zarówno z fabułą, jak i dokumentem, każdą...»
Czytany 2465 razy
 
  W ostatni czerwcowy weekend Katowice wypełniają ogrody dźwięków różnych zakątków świata. Otoczeni pozytywnymi tonami, świętujemy nadejścia lata i wakacji – czasu słonecznych wypraw i odkrywania nowych lądów. Festiwal „Ogrody...»
Czytany 2947 razy
 
W Opolu odbyły się uroczystości sakry nowego biskupa pomocniczego PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Skrzypczyk
sobota, 11 stycznia 2014 14:52

alt'Trudna jest misja, do której Bóg powołuje biskupów. Czyni ich odpowiedzialnymi za cały Kościół. To zadanie zleca dziś Bóg waszemu Rudolfowi' - mówił bp Andrzej Czaja w homilii podczas uroczystości konsekracyjnych nowego biskupa pomocniczego diecezji opolskiej Rudolfa Pierskały.

W homilii ordynariusz opolski zwrócił się do biskupa nominata: 'Przypominasz nam tu obecnym, co jest istotą naszego posłannictwa. Mówisz nam, że naszym pierwszym zadaniem jest głosić Ewangelię.

Ks. Rudolf Pierskała został mianowany 7 grudnia ub. roku przez papieża Franciszka nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej.

Zdj. GN

 
» wyszukiwanie zaawansowane
Zamów Ewangelię
z komentarzem
Wpisz swój adres email, a codziennie otrzymasz pocztę elektroniczą z aktualną Ewangelią i komentarzem.

Zgadzam się z Polityką Prywatności.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z subskrypcji.
 
Powerplay Powerplay
    Pochodzący ze Sztokholmu zespół NONONO popularność w naszym kraju zdobył za sprawą singla... Czytaj całość »
Czytany 246 razy
 
Muzyczne dary - TOP10 Muzyczne dary - TOP10
  Czytaj więcej...
   
  Pliki do pobrania Pliki do pobrania

  Tu znajdziesz pliki dźwiękowe do pobrania z naszej strony
  (koronka, różaniec i inne...)

  ...wszystkie pliki...