Polecamy Polecamy
 
 
Życie Kościoła Region Kultura Patronat Sport Ewangelia
Życie Kościoła Życie Kościoła
Już w najbliższą niedzielę (27 kwietnia) papież Franciszek wprowadzi do grona świętych Jana XXIII i Jana Pawła II. Do tej uroczystości przygotowują się także wierni arch. katowickiej. Na całym Śląsku odbędzie się szereg wydarzeń z tej okazji. Spora część osób także wybiera się do Rzymu. - Do głębokiego przeżywania wydarzeń... Czytaj całość »

Czytany 17 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
W Poniedziałek Wielkanocny kilkudziesięciu osadzonych wzięło udział w Mszy św. w areszcie śledczym w Katowicach. Zgodnie z długoletnią tradycją, także tym razem przewodniczył jej metropolita katowicki. - Przychodzimy tutaj, bo Święta Zmartwychwstania...»

Czytany 88 razy
 
Lampiony z "Kanonizacyjną Iskrą Miłosierdzia" przekazał dziś instytucjom w  Archidiecezji  Katowickiej metropolita katowicki abp. Wiktor Skworc. Kanonizacyjna iskra miłosierdzie to ogień, który pali się przed obrazem Jezusa Miłosiernego w...»
Czytany 212 razy
 
Region Region
Zmiany będą dotyczyły trasy przejazdu oraz rozkładu jazdy ok. 50 linii autobusowych. O nowym funkcjonowaniu komunikacji miejskiej ma informować kampania ulotkowa. Katowice i Komunikacyjny Związek Komunalny Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego przeprowadzą ją w najbliższe dni: piątek, sobotę i poniedziałek. Informatorzy mają pracować... Czytaj całość »
Czytany 20 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Dzisiaj od samego rana w kopalniach Kompanii Węglowej organizowane tzw. masówki, czyli spotkania, na których związkowcy informują załogi o szczegółach czasowego wstrzymania produkcji węgla. Mówią też o planowanych protestach. Przypomnijmy,...»

Czytany 18 razy
 
Kierowcy z Siemianowic Śląskich mogą uniknąć płacenia mandatów. Okazało się, że miejskie wideorejestratory nagrywały nielegalnie. Straż miejska nie miała bowiem zgody na ich używanie. W ciągu czterech miesięcy wydano 1 tys. 300-sta mandatów...»
Czytany 16 razy
 
Patronat Patronat
Pi ą ta edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego B ą d ź Jak Jezus odb ę dzie si ę 1 maja 2014 , ponownie w Mys ł owicach i po ś wi ę cona b ę dzie osobie Ojca Ś wi ę tego Jana Paw ł a II, tu ż po Jego kanonizacji. Na scenie mieszcz ą cej si ę w sielankowej scenerii K ą pieliska S ł upna z a ś piewaj ą , zagraj ą i... Czytaj całość »
Czytany 291 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Totus tuus... - misterium muzyczne - powstający spektakl, nazwany w podtytule "muzycznym misterium" odwołuje się do wielowiekowej chrześcijańskiej tradycji hymnografii, poświęconej Maryi; twórców interesuje nie tyle ścisły wykład mariologii,...»
Czytany 264 razy
 
Premierowy spektakl „Zostań z nami! ”, w wykonaniu Teatru Karola odbędzie się 27 kwietnia 2014 r. o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. bł. Jana Pawła II w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5a) . Spektakl będzie dziękczynieniem za dar...»
Czytany 250 razy
 
Kultura Kultura
  Przed nami kolejne koncerty {oh!} Orkiestry Historyczne j. W ramach 24. edycji znanego na całym świecie Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Gaude Mater” katowicki zespół dokona współczesnych prawykonań utworów ze zbiorów Biblioteki Jasnogórskie j - prawie 300 lat od ich powstania. Na koncertach w Katowicach i Częstochowie... Czytaj całość »
Czytany 71 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
  Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej odbędzie się juz po raz XXI w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach Kostuchnie, w sobotę 26 kwietnia o godz. 10:00. Hasło twegorocznego Festiwalu to: Rodzina Miłością Wielka. Zapraszamy!...»
Czytany 186 razy
 
Z OSTAŃ FILHARMANIAKIEM DNI OTWARTE   5-6 KWIETNIA 2014r., GODZ. 10-16 Filharmonia Śląska  im. Henryka Mikołaja Góreckiego ul. Sokolska 2 Katowice W programie: TAJNIKI  MUZYCZNEGO KUNSZTU prof. Mirosław Jacek Błaszczyk Dyrektor Filharmonii...»
Czytany 337 razy
 
W Opolu odbyły się uroczystości sakry nowego biskupa pomocniczego PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Skrzypczyk
sobota, 11 stycznia 2014 14:52

alt'Trudna jest misja, do której Bóg powołuje biskupów. Czyni ich odpowiedzialnymi za cały Kościół. To zadanie zleca dziś Bóg waszemu Rudolfowi' - mówił bp Andrzej Czaja w homilii podczas uroczystości konsekracyjnych nowego biskupa pomocniczego diecezji opolskiej Rudolfa Pierskały.

W homilii ordynariusz opolski zwrócił się do biskupa nominata: 'Przypominasz nam tu obecnym, co jest istotą naszego posłannictwa. Mówisz nam, że naszym pierwszym zadaniem jest głosić Ewangelię.

Ks. Rudolf Pierskała został mianowany 7 grudnia ub. roku przez papieża Franciszka nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej.

Zdj. GN

 
» wyszukiwanie zaawansowane
Zamów Ewangelię
z komentarzem
Wpisz swój adres email, a codziennie otrzymasz pocztę elektroniczą z aktualną Ewangelią i komentarzem.

Zgadzam się z Polityką Prywatności.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z subskrypcji.
 
Płyta tygodnia Płyta tygodnia
„Man on The Rocks” to już 25 studyjny album brytyjskiego artysty. Płytę wyprodukował sam Oldfield... Czytaj całość »
Czytany 1205 razy
 
Powerplay Powerplay
„Best Day Of My Life” jest najczęściej granym utworem w tym tygodniu, w naszym radiu. Piosenka... Czytaj całość »
Czytany 1198 razy
 
Muzyczne dary - TOP10 Muzyczne dary - TOP10
  1. 1. Papież Słowiański • Lidia Pospieszalska
  2. 2. Jesteś Słowem • Chili My
  3. 3. Był NZS • Elektryczne Gitary
  4. 4. Kochana Polsko • Hiob
  5. 5. Fundament ft. Mad Mike • KaCeZet i Fundamenty
  6. 6. Nowy Rok • Dobre Ludzie
  7. 7. Spotkania • Marcin Styczeń
  8. 8. Skąd przybywasz • Raz.Dwa.Trzy
  9. 9. Miłość jak sen, życie jak sen • Marek Jackowski & The Goodboys
  10. 10. Blask • Maleo Reggae Rockers
Czytaj więcej...
 
Pliki do pobrania Pliki do pobrania

Tu znajdziesz pliki dźwiękowe do pobrania z naszej strony
(koronka, różaniec i inne...)

...wszystkie pliki...