Polecamy Polecamy
 
 
Życie Kościoła Region Kultura Patronat Sport Ewangelia
!!! Uwaga: przerwa w nadawaniu !!! !!! Uwaga: przerwa w nadawaniu !!!

!!! Ważna informacja !!!

W związku z pracami konserwacyjnymi naszego nadajnika
w dniu 15.04.2014 (wtorek)
nie będzie nas słychać w eterze na częstotliwości 107,6 FM
w godzinach 10:00 - 17:00.

Można nas słuchać nieprzerwanie w internecie.

 
Życie Kościoła Życie Kościoła
Wielka radość w Orzeszu-Jaśkowicach. Wczoraj po raz pierwszy po remoncie do kościoła, który spłonął 15-cie miesięcy temu, weszli wierni. - Czekaliśmy na ten dzień, te święta na pewno będą wyjątkowe - zapewnia proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Jaśkowicach,  ks. Ambroży Siemianowski. Kościół wygląda jak nowy - dodaje. ... Czytaj całość »

Czytany 43 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przewodniczył mszy św. w katowickiej katedrze sprawowanej w int. śp. bpa Herberta Bednorza. Liturgia była sprawowana z okazji 25 rocznicy jego śmierci. W homilii ks. infułat Rudolf Brom przypomniał trudne...»

Czytany 144 razy
 
Kilka tysięcy młodych ludzi z archidiecezji katowickiej przeżywało w Niedzielę Palmową w archikatedrze Chrystusa Króla XXIX-ty Światowy Dzień Młodzieży. Na wspólnej modlitwie spotkali się z abp Wiktorem Skworcem, który mówił do nich,...»

Czytany 188 razy
 
Region Region
Koleje Śląskie zaczynają przynosić minimalne zyski i wywiązuje się z zaległości finansowych, które zostały zaciągnięte przez poprzedni zarząd.  Tym samy proces ratowania Koleji Śląskich jest zakończony - oświadczył dziś rano marszałek woj. śląskiego Mirosław Sekuła. Od stycznia przewoźnik uzyskuje dodatni wynik finansowy;... Czytaj całość »
Czytany 56 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Bytom chce upamiętnić zasłużonych mieszkańców. Przy tamtejszym Teatrze Rozbark powstanie Aleja Sławnych Bytomian. Dla upamiętnienia każdego z nich zostanie tam posadzona lipa. Jako pierwsze posadzono drzewa imienia Jana Kochanowskiego i Wojciecha...»

Czytany 88 razy
 
Najwyższa Izba Kontroli złoży zawiadomienie do prokuratury w sprawie przebudowy Stadionu Śląskiego. Zawiadomienie ma dotyczyć członków jednego poprzednich zarządów województwa, którzy mieli wykazać się niegospodarnością i sprowadzić niebezpieczeństwo...»

Czytany 127 razy
 
Patronat Patronat
  Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia już po raz trzeci zaprasza na koncert-misterium    z cyklu Muzyka na Wielki Piątek . Tym razem podczas wielkopiątkowej nocy śpiewacy zaprezentują Via Crucis (Droga Krzyżowa) Ferenca Liszta . To mało znane dzieło na chór i fortepian jest jednym z dowodów na duchowe przemiany... Czytaj całość »
Czytany 600 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Premierowy spektakl „Zostań z nami! ”, w wykonaniu Teatru Karola odbędzie się 27 kwietnia 2014 r. o godz. 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. bł. Jana Pawła II w Gliwicach (ul. Jana Pawła II 5a) . Spektakl będzie dziękczynieniem za dar...»
Czytany 181 razy
 
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Katowicach (Koszutka) oraz uczniowie z Katowickich szkół X LO im. I.J. Paderewskiego, IV LO im. gen. S. Maczka oraz Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych zapraszają na Wieczór z Janem Pawłem...»
Czytany 215 razy
 
Kultura Kultura
Pi ą ta edycja Ekumenicznego Koncertu Rodzinnego B ą d ź Jak Jezus odb ę dzie si ę 1 maja 2014 , ponownie w Mys ł owicach i po ś wi ę cona b ę dzie osobie Ojca Ś wi ę tego Jana Paw ł a II, tu ż po Jego kanonizacji. Na scenie mieszcz ą cej si ę w sielankowej scenerii K ą pieliska S ł upna z a ś piewaj ą , zagraj ą i... Czytaj całość »
Czytany 180 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
  Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej odbędzie się juz po raz XXI w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Katowicach Kostuchnie, w sobotę 26 kwietnia o godz. 10:00. Hasło twegorocznego Festiwalu to: Rodzina Miłością Wielka. Zapraszamy!...»
Czytany 40 razy
 
Totus tuus... - misterium muzyczne - powstający spektakl, nazwany w podtytule "muzycznym misterium" odwołuje się do wielowiekowej chrześcijańskiej tradycji hymnografii, poświęconej Maryi; twórców interesuje nie tyle ścisły wykład mariologii,...»
Czytany 176 razy
 
W Opolu odbyły się uroczystości sakry nowego biskupa pomocniczego PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Skrzypczyk
sobota, 11 stycznia 2014 14:52

alt'Trudna jest misja, do której Bóg powołuje biskupów. Czyni ich odpowiedzialnymi za cały Kościół. To zadanie zleca dziś Bóg waszemu Rudolfowi' - mówił bp Andrzej Czaja w homilii podczas uroczystości konsekracyjnych nowego biskupa pomocniczego diecezji opolskiej Rudolfa Pierskały.

W homilii ordynariusz opolski zwrócił się do biskupa nominata: 'Przypominasz nam tu obecnym, co jest istotą naszego posłannictwa. Mówisz nam, że naszym pierwszym zadaniem jest głosić Ewangelię.

Ks. Rudolf Pierskała został mianowany 7 grudnia ub. roku przez papieża Franciszka nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej.

Zdj. GN

 
» wyszukiwanie zaawansowane
Zamów Ewangelię
z komentarzem
Wpisz swój adres email, a codziennie otrzymasz pocztę elektroniczą z aktualną Ewangelią i komentarzem.

Zgadzam się z Polityką Prywatności.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z subskrypcji.
 
Płyta tygodnia Płyta tygodnia
„Man on The Rocks” to już 25 studyjny album brytyjskiego artysty. Płytę wyprodukował sam Oldfield... Czytaj całość »
Czytany 1010 razy
 
Powerplay Powerplay
„Best Day Of My Life” jest najczęściej granym utworem w tym tygodniu, w naszym radiu. Piosenka... Czytaj całość »
Czytany 1008 razy
 
Muzyczne dary - TOP10 Muzyczne dary - TOP10
  1. 1. Był NZS • Elektryczne Gitary
  2. 2. Papież Słowiański • Lidia Pospieszalska
  3. 3. Jesteś Słowem • Chili My
  4. 4. Fundament ft. Mad Mike • KaCeZet i Fundamenty
  5. 5. Kochana Polsko • Hiob
  6. 6. Spotkania • Marcin Styczeń
  7. 7. Nowy Rok • Dobre Ludzie
  8. 8. Blask • Maleo Reggae Rockers
  9. 9. Skąd przybywasz • Raz.Dwa.Trzy
  10. 10. Miłość jak sen, życie jak sen • Marek Jackowski & The Goodboys
Czytaj więcej...
 
Pliki do pobrania Pliki do pobrania

Tu znajdziesz pliki dźwiękowe do pobrania z naszej strony
(koronka, różaniec i inne...)

...wszystkie pliki...