Polecamy Polecamy
 
 
Życie Kościoła Region Kultura Patronat Sport Ewangelia
Życie Kościoła Życie Kościoła
Jak zwykle w sierpniu, kilkadziesiąt tysięcy kobiet i dziewcząt przybyło do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Pątniczki powitał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Wspominał postać świętego Jana Pawła II, który wielokrotnie bywał w Piekarach Śląskich jeszcze zanim został papieżem.... Czytaj całość »

Czytany 372 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Na doroczną pielgrzymkę do Piekar Śląskich zaprasza kobiety metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Gościem tegorocznego spotkania będzie jałmużnik papieski ks. abp Konrad Krajewski, który wygłosi homilię. - Abp Krajewski był przez wiele...»

Czytany 438 razy
 
W katowickim oknie życia znaleziono chłopczyka. Noworodka pozostawiono u sióstr jadwiżanek w Katowicach-Bogucicach wczoraj w środku dnia. Znajdowała się przy nim kartka z informacjami m.in. o tym kiedy dokładnie się urodził. To już 5. dziecko...»
Czytany 537 razy
 
Region Region
Wobec rosnącego bezrobocia wśród nauczycieli, Wojewódzki Urząd Pracy wychodzi ze specjalnym programem dla byłych pracowników oświaty. Zakłada on aktywizację bezrobotnych i ich przekwalifikowanie. Spośród 250 osób dla których przeznaczony jest nowy projekt, 50 ma zrobić studia podyplomowe, a 200 odbyć szkolenia. 150 osób zostanie też... Czytaj całość »
Czytany 19 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Już w czwartek zjadą do Katowic muzycy z całego świata, a z nimi - ich fani. Festiwal prezentuje muzykę z pogranicza jazzu, muzyki poważnej i elektronicznej muzyki rozrywkowej. Na pięciu scenach zagra ponad 70 artystów. Po dwóch latach przerwy...»

Czytany 79 razy
 
Na liście podmiotów o znaczeniu strategicznym dla rozwoju państwa nie znalazła się ani jedna spółka węglowa. Lista zawiera takie podmioty jak m.in.: KGHM Polska Miedź, Grupa LOTOS czy Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. W założeniu lista...»
Czytany 329 razy
 
Patronat Patronat
Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zachęca wszystkich melomanów i pasjonatów muzyki klasycznej do udziału w jubileuszowym X Ogólnopolskim Festiwalu Promocyjnym „Sierpień Talentów”, odbywającym się od 20 do 31 sierpnia 2014 r. w Katowicach. Celem festiwalu jest prezentacja mieszkańcom Katowic i okolic zdolnych,... Czytaj całość »
Czytany 308 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Niniwa Team rusza w tym roku na "Wyprawę w nieznane" w intencji pokoju na świecie... Wieczór pożegnalny odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 18.00.  Zaczynamy koncertem siostry Anny Bałchan. Siostra swoimi tekstami piosenek doskonale wprowadzi...»
Czytany 595 razy
 
  W pierwszą niedzielę lipca ruszył cykl wycieczek katoznawczych na pokładzie Nysy cabrio. Przez 8 tygodni odmienimy Wasze spojrzenie na Katowice . W pierwszą Nyskapadę zabierze nas Justyna Przybytek (DZIENNIK ZACHODNI) po szlaku METROPOLITALNOŚĆ...»
Czytany 512 razy
 
Kultura Kultura
KONCERTY PROMENADOWE OD BACHA DO BEATLESÓW 2014 AKORDEON W PARKU Niedziela, 6 lipca, godz. 11.00 Park Tadeusza Kościuszki w Katowicach Wstęp wolny W najbliższą niedzielę wszystkich miłośników koncertów w plenerze zapraszamy na występ  Duetu  Akordeonowego Acco-Duo w składzie: Marek Andrysek i Michał Kubarski, w czasie koncertu słyszymy... Czytaj całość »
Czytany 934 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
W najbliższy weekend (4-6 lipca) po raz kolejny pojawi się okazja, żeby zobaczyć najlepsze współczesne kino z Afryki. Ta odsłona Festiwalu Filmów Afrykańskich „Afrykamera” będzie spotkaniem zarówno z fabułą, jak i dokumentem, każdą...»
Czytany 901 razy
 
  W ostatni czerwcowy weekend Katowice wypełniają ogrody dźwięków różnych zakątków świata. Otoczeni pozytywnymi tonami, świętujemy nadejścia lata i wakacji – czasu słonecznych wypraw i odkrywania nowych lądów. Festiwal „Ogrody...»
Czytany 1316 razy
 
W Opolu odbyły się uroczystości sakry nowego biskupa pomocniczego PDF Drukuj
Wpisany przez Agnieszka Skrzypczyk
sobota, 11 stycznia 2014 14:52

alt'Trudna jest misja, do której Bóg powołuje biskupów. Czyni ich odpowiedzialnymi za cały Kościół. To zadanie zleca dziś Bóg waszemu Rudolfowi' - mówił bp Andrzej Czaja w homilii podczas uroczystości konsekracyjnych nowego biskupa pomocniczego diecezji opolskiej Rudolfa Pierskały.

W homilii ordynariusz opolski zwrócił się do biskupa nominata: 'Przypominasz nam tu obecnym, co jest istotą naszego posłannictwa. Mówisz nam, że naszym pierwszym zadaniem jest głosić Ewangelię.

Ks. Rudolf Pierskała został mianowany 7 grudnia ub. roku przez papieża Franciszka nowym biskupem pomocniczym diecezji opolskiej.

Zdj. GN

 
» wyszukiwanie zaawansowane
Zamów Ewangelię
z komentarzem
Wpisz swój adres email, a codziennie otrzymasz pocztę elektroniczą z aktualną Ewangelią i komentarzem.

Zgadzam się z Polityką Prywatności.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z subskrypcji.
 
Powerplay Powerplay
Utwór pochodzi z wyjątkowego wydawnictwa, które powstało by dla uhonorowanić JJ Cale’a. Eric Clapton... Czytaj całość »
Czytany 1697 razy
 
Muzyczne dary - TOP10 Muzyczne dary - TOP10
  1. 1. Pusta studnia • Luxtorpeda
  2. 2. Modlitwa • T.Love
  3. 3. Jesteś Słowem • Chili My
  4. 4. Miłość jak sen, życie jak sen • Marek Jackowski & The Goodboys
  5. 5. Muzyko, siłę daj • Jazgot
  6. 6. Blask • Maleo Reggae Rockers
  7. 7. W Bogu Siła • Gabriela Gąsior & Holy Noiz
  8. 8. Old punk • Paweł Kukiz
  9. 9. Kochana Polsko • Hiob
  10. 10. Papież Słowiański • Lidia Pospieszalska
Czytaj więcej...
 
Pliki do pobrania Pliki do pobrania

Tu znajdziesz pliki dźwiękowe do pobrania z naszej strony
(koronka, różaniec i inne...)

...wszystkie pliki...