Życie Kościoła Region Kultura Patronat Sport Ewangelia
Życie Kościoła Życie Kościoła
O godzinie 18:00 w katowickiej katedrze Chrystusa Króla odbędzie się uroczysta msza święta z okazji kolejnej rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego. Konsekracji świątyni dokonał, 30 października 1955 roku, podczas trwającego wysiedlenia biskupów katowickich,  ordynariusz częstochowski Zdzisław Goliński. Katedra to projekt Zygmunta... Czytaj całość »
Czytany 84 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Trwają prace nad ustaleniem przyczyny pożaru oraz wyceną strat w sosnowieckiej katedrze. Po tym, jak wczoraj w nocy zapalił się dach świątyni, przez cały dzień trwało zabezpieczanie  i rozbiórka spalonych  drewnianych elementów konstrukcji.....»
Czytany 77 razy
 
Sosnowiecka katedra spalona. Nocny pożar strawił dach katedry, a zniszczeniu uległy elementy wystroju zabytkowej świątyni, między innymi cenne malowidła ścienne. W związku z wielkimi stratami metropolita katowicki wystosował specjalny komunikat....»
Czytany 124 razy
 
Region Region
Po pół roku remontu otwarto dziś linię tramwajową numer 15, łączącą Katowice i Sosnowiec. Na trasie dobudowano w brakujących miejscach drugi tor, co przyśpieszy przejazd. Wyremontowano także trakcję, przystanki oraz nawierzchnię dróg. Z końcowego rezultatu zadowoleni są szczególnie motorniczy i pasażerowie. Po zakończeniu remontu... Czytaj całość »

Czytany 13 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących drogą krajową 88 przez Gliwice. W czwartek po dwóch latach remontu otwarto wiadukty nad torami kolejowymi oraz rzeką Kłodnicą. Tym samym zlikwidowano objazdy przez miasto. - Otwarcie drogi usprawni...»

Czytany 65 razy
 
Podróż pociągami po Polsce będzie teraz o wiele przyjemniejsza. A na pewno smaczniejsza. W wagonach restauracyjnych WARS pojawił się nowy przysmak - śląski kołocz. Do 2 listopada pasażerowie w ramach bezpłatnego poczęstunku otrzymają...»
Czytany 110 razy
 
Patronat Patronat
Niniwa Team rusza w tym roku na "Wyprawę w nieznane" w intencji pokoju na świecie... Wieczór pożegnalny odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 18.00.  Zaczynamy koncertem siostry Anny Bałchan. Siostra swoimi tekstami piosenek doskonale wprowadzi nas w intencję wyprawy z jaką pojadą nasi śmiałkowie rowerowi czyli o pokój na świecie.... Czytaj całość »
Czytany 2475 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
  W pierwszą niedzielę lipca ruszył cykl wycieczek katoznawczych na pokładzie Nysy cabrio. Przez 8 tygodni odmienimy Wasze spojrzenie na Katowice . W pierwszą Nyskapadę zabierze nas Justyna Przybytek (DZIENNIK ZACHODNI) po szlaku METROPOLITALNOŚĆ...»
Czytany 2248 razy
 
  Program VIII. Festiwalu Twórczości Religijnej Fide et Amore Żory 2014 Koncerty: Koncert inauguracyjny dedykowany śp. profesorowi Józefowi Świdrowi (1930 – 2014) 1 sierpnia 2014 godz. 19.00 Kościół pw. Miłosierdzia...»
Czytany 1858 razy
 
Kultura Kultura
KONCERTY PROMENADOWE OD BACHA DO BEATLESÓW 2014 AKORDEON W PARKU Niedziela, 6 lipca, godz. 11.00 Park Tadeusza Kościuszki w Katowicach Wstęp wolny W najbliższą niedzielę wszystkich miłośników koncertów w plenerze zapraszamy na występ  Duetu  Akordeonowego Acco-Duo w składzie: Marek Andrysek i Michał Kubarski, w czasie koncertu słyszymy... Czytaj całość »
Czytany 2721 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
W najbliższy weekend (4-6 lipca) po raz kolejny pojawi się okazja, żeby zobaczyć najlepsze współczesne kino z Afryki. Ta odsłona Festiwalu Filmów Afrykańskich „Afrykamera” będzie spotkaniem zarówno z fabułą, jak i dokumentem, każdą...»
Czytany 2556 razy
 
  W ostatni czerwcowy weekend Katowice wypełniają ogrody dźwięków różnych zakątków świata. Otoczeni pozytywnymi tonami, świętujemy nadejścia lata i wakacji – czasu słonecznych wypraw i odkrywania nowych lądów. Festiwal „Ogrody...»
Czytany 3040 razy
 
Pasja wg św. Jana J.S. Bacha i {oh!} Orkiestra Historyczna PDF Drukuj
Wpisany przez Mirela Gontarz
poniedziałek, 31 marca 2014 11:08

 

10 kwietnia w katowickim Kościele Mariackim odbędzie się koncert, podczas którego wykonana zostanie słynna „Pasja wg św. Jana” J.S. Bacha. Monumentalny utwór będący muzyczną interpretacją biblijnego opisu ostatnich chwil z życia Chrystusa wykonany zostanie przez {oh!} Orkiestrę Historyczną z Katowic, solistów Capelli Cracoviensis (Kraków) oraz nominowanego w tym roku do Paszportów Polityki, znakomitego tenora Karola Kozłowskiego w roli Ewangelisty. Całością zadyryguje ceniony specjalista w interpretacji muzyki dawnej - Jan Tomasz Adamus.

Wśród członków {oh!} Orkiestry po raz pierwszy znajdą się również goście zza granicy – partie instrumentów dętych wykonają instrumentaliści m.in. z Belgii i Hiszpanii.

Początek koncertu o godz. 19.30 – Wstęp wolny.

Organizator: Stowarzyszenie „Art In Motion”

Partnerzy: Capella Cracoviensis,

Współpraca promocyjna: Belgijska Izba Gospodarcza, Przedstawicielstwo Flandrii przy Ambasadzie Belgii, Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela przy Ambasadzie Belgii.

Koncert współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Patornat medialny Radio eM 107,6 FM.

 
» wyszukiwanie zaawansowane
Zamów Ewangelię
z komentarzem
Wpisz swój adres email, a codziennie otrzymasz pocztę elektroniczą z aktualną Ewangelią i komentarzem.

Zgadzam się z Polityką Prywatności.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z subskrypcji.
 
Powerplay Powerplay
Zespół Take That ogłosił premierę pierwszego albumu jako trio. Płyta o wymownym tytule "III" ... Czytaj całość »
Czytany 432 razy
 
Muzyczne dary - TOP10 Muzyczne dary - TOP10
  1. 1. Jest jak w Niebie • Anti Babylon System
  2. 2. Powrót Łazarza • Grzegorz Kloc
  3. 3. Nie za późno • Maleo Reggae Rockers
  4. 4. Chwila • Beata Bednarz
  5. 5. Old punk • Paweł Kukiz
  6. 6. Modlitwa • T.Love
  7. 7. Jesteś Słowem • Chili My
  8. 8. Pusta studnia • Luxtorpeda
  9. 9. W Bogu Siła • Gabriela Gąsior & Holy Noiz
  10. 10. Kochana Polsko • Hiob
Czytaj więcej...
 
Pliki do pobrania Pliki do pobrania

Tu znajdziesz pliki dźwiękowe do pobrania z naszej strony
(koronka, różaniec i inne...)

...wszystkie pliki...