Polecamy Polecamy
 
 
Życie Kościoła Region Kultura Patronat Sport Ewangelia
Życie Kościoła Życie Kościoła
Jak zwykle w sierpniu, kilkadziesiąt tysięcy kobiet i dziewcząt przybyło do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Pątniczki powitał metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Wspominał postać świętego Jana Pawła II, który wielokrotnie bywał w Piekarach Śląskich jeszcze zanim został papieżem.... Czytaj całość »

Czytany 616 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Na doroczną pielgrzymkę do Piekar Śląskich zaprasza kobiety metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. Gościem tegorocznego spotkania będzie jałmużnik papieski ks. abp Konrad Krajewski, który wygłosi homilię. - Abp Krajewski był przez wiele...»

Czytany 607 razy
 
W katowickim oknie życia znaleziono chłopczyka. Noworodka pozostawiono u sióstr jadwiżanek w Katowicach-Bogucicach wczoraj w środku dnia. Znajdowała się przy nim kartka z informacjami m.in. o tym kiedy dokładnie się urodził. To już 5. dziecko...»
Czytany 756 razy
 
Region Region
Śląskie zabytki nominowane do prestiżowego wyróżnienia. Chodzi o tak zwane 'gwiazdy techniki' czyli: kopalnię srebra w Tarnowskich Górach, Tyskie Browarium oraz zabrzańską Kopalnię Guido. Zostały one nominowane przez Polskę do otrzymania Znaku Dziedzictwa Europejskiego. Znak ten otrzymują elementy kultury mające szczególne znaczenie dla... Czytaj całość »

Czytany 40 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Będzie długo oczekiwana rewitalizacja Parku Zamkowego w Pszczynie. Zdaniem mieszkańców przestrzeń ta, powinna znajdować się pod szczególną opieką urzędników, gdyż przez wielu uważana jest za prawdziwą wizytówkę miasta. Podpisano już...»
Czytany 76 razy
 
Będzie nowy symbol Świętochłowic. Dziś rano podpisano umowę na remont dwóch wież wyciągowych dawnej kopalni Polska. Obok powstanie budynek wielofunkcyjny oraz zagospodarowane zostanie otoczenie. Po remoncie teren tego unikatowego obiektu będzie...»

Czytany 169 razy
 
Patronat Patronat
Instytucja Promocji i Upowszechniania Muzyki „Silesia” zachęca wszystkich melomanów i pasjonatów muzyki klasycznej do udziału w jubileuszowym X Ogólnopolskim Festiwalu Promocyjnym „Sierpień Talentów”, odbywającym się od 20 do 31 sierpnia 2014 r. w Katowicach. Celem festiwalu jest prezentacja mieszkańcom Katowic i okolic zdolnych,... Czytaj całość »
Czytany 480 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
Niniwa Team rusza w tym roku na "Wyprawę w nieznane" w intencji pokoju na świecie... Wieczór pożegnalny odbędzie się 3 sierpnia o godzinie 18.00.  Zaczynamy koncertem siostry Anny Bałchan. Siostra swoimi tekstami piosenek doskonale wprowadzi...»
Czytany 757 razy
 
  W pierwszą niedzielę lipca ruszył cykl wycieczek katoznawczych na pokładzie Nysy cabrio. Przez 8 tygodni odmienimy Wasze spojrzenie na Katowice . W pierwszą Nyskapadę zabierze nas Justyna Przybytek (DZIENNIK ZACHODNI) po szlaku METROPOLITALNOŚĆ...»
Czytany 669 razy
 
Kultura Kultura
KONCERTY PROMENADOWE OD BACHA DO BEATLESÓW 2014 AKORDEON W PARKU Niedziela, 6 lipca, godz. 11.00 Park Tadeusza Kościuszki w Katowicach Wstęp wolny W najbliższą niedzielę wszystkich miłośników koncertów w plenerze zapraszamy na występ  Duetu  Akordeonowego Acco-Duo w składzie: Marek Andrysek i Michał Kubarski, w czasie koncertu słyszymy... Czytaj całość »
Czytany 1101 razy | Więcej artykułów w tej kategorii »
 
W najbliższy weekend (4-6 lipca) po raz kolejny pojawi się okazja, żeby zobaczyć najlepsze współczesne kino z Afryki. Ta odsłona Festiwalu Filmów Afrykańskich „Afrykamera” będzie spotkaniem zarówno z fabułą, jak i dokumentem, każdą...»
Czytany 1059 razy
 
  W ostatni czerwcowy weekend Katowice wypełniają ogrody dźwięków różnych zakątków świata. Otoczeni pozytywnymi tonami, świętujemy nadejścia lata i wakacji – czasu słonecznych wypraw i odkrywania nowych lądów. Festiwal „Ogrody...»
Czytany 1473 razy
 
Pasja wg św. Jana J.S. Bacha i {oh!} Orkiestra Historyczna PDF Drukuj
Wpisany przez Mirela Gontarz
poniedziałek, 31 marca 2014 11:08

 

10 kwietnia w katowickim Kościele Mariackim odbędzie się koncert, podczas którego wykonana zostanie słynna „Pasja wg św. Jana” J.S. Bacha. Monumentalny utwór będący muzyczną interpretacją biblijnego opisu ostatnich chwil z życia Chrystusa wykonany zostanie przez {oh!} Orkiestrę Historyczną z Katowic, solistów Capelli Cracoviensis (Kraków) oraz nominowanego w tym roku do Paszportów Polityki, znakomitego tenora Karola Kozłowskiego w roli Ewangelisty. Całością zadyryguje ceniony specjalista w interpretacji muzyki dawnej - Jan Tomasz Adamus.

Wśród członków {oh!} Orkiestry po raz pierwszy znajdą się również goście zza granicy – partie instrumentów dętych wykonają instrumentaliści m.in. z Belgii i Hiszpanii.

Początek koncertu o godz. 19.30 – Wstęp wolny.

Organizator: Stowarzyszenie „Art In Motion”

Partnerzy: Capella Cracoviensis,

Współpraca promocyjna: Belgijska Izba Gospodarcza, Przedstawicielstwo Flandrii przy Ambasadzie Belgii, Przedstawicielstwo Walonia-Bruksela przy Ambasadzie Belgii.

Koncert współfinansowany z budżetu Miasta Katowice.

Patornat medialny Radio eM 107,6 FM.

 
» wyszukiwanie zaawansowane
Zamów Ewangelię
z komentarzem
Wpisz swój adres email, a codziennie otrzymasz pocztę elektroniczą z aktualną Ewangelią i komentarzem.

Zgadzam się z Polityką Prywatności.

W każdej chwili będziesz mógł zrezygnować z subskrypcji.
 
Powerplay Powerplay
Utwór pochodzi z wyjątkowego wydawnictwa, które powstało by dla uhonorowanić JJ Cale’a. Eric Clapton... Czytaj całość »
Czytany 2164 razy
 
Muzyczne dary - TOP10 Muzyczne dary - TOP10
  1. 1. Pusta studnia • Luxtorpeda
  2. 2. Modlitwa • T.Love
  3. 3. Muzyko, siłę daj • Jazgot
  4. 4. Jesteś Słowem • Chili My
  5. 5. Miłość jak sen, życie jak sen • Marek Jackowski & The Goodboys
  6. 6. W Bogu Siła • Gabriela Gąsior & Holy Noiz
  7. 7. Old punk • Paweł Kukiz
  8. 8. Kochana Polsko • Hiob
  9. 9. Blask • Maleo Reggae Rockers
  10. 10. Był NZS • Elektryczne Gitary
Czytaj więcej...
 
Pliki do pobrania Pliki do pobrania

Tu znajdziesz pliki dźwiękowe do pobrania z naszej strony
(koronka, różaniec i inne...)

...wszystkie pliki...