Komentarze | 11 | Dodaj swój komentarz »

Śledzenie dyskusji..

Plusów: 5 CYnick 10.04.2017 20:13
Decyzja Kurii musi byc przestrzegana. Niestety bardzo utrudni ona życie o. Jamesowi, ale znacznie trudniej będzie teraz Kurii. Chyba, że Kuria warszawska zechce podzielić się owymi "informacjami" . Zdaje się, że decydent (-ci) jednak niewiele rozumieli z przekazu Manjackala. Może chodzi o sposób lub osobowość rekolekcjonisty. Osobiście łatwo poradziłem sobie z oporami wobec powierzchowności i prowadzenia przez niego modlitwy krótko po tym, jak wyczułem ogromny szacunek Ojca wobec małżeństw sakramentalnych. Ojcu Jamesowi już niewiele "zaszkodzi", po tym, jak przyjął najpierw więzienie i prześladowanie, potem atak choroby i wieloletnie przykucie do łóżka i fotela. On człowiek czynu, twardziel (wobec siebie) obecnie zdany na innych, z pewnością w duchu przyjmie możliwe słowo z Góry: ..."to Ja Ci to zrobiłem"...
Plusów: 20 jo_tka 10.04.2017 20:32
Akurat w diecezji warszawsko-praskiej do charyzmatyków i imprez tego rodzaju podchodzono chyba dosyć pozytywnie. W końcu to na terenie tej diecezji leży Stadion Narodowy. Informacje o rekolekcjach z o. Manjackalem w poprzednich latach pojawiały się na stronie diecezji.

Jest ta enigmatyczna informacja o wiadomościach z nuncjatury. Nawet kategorii problemu nie wymieniono, zaznaczono jedynie że sprawa jest poważna. To najlepszy sposób prowokowania dzikich domysłów i odbierania człowiekowi dobrego imienia :/

Duchowość charyzmatyków jest zdecydowanie "nie moja", ale wolałabym, żeby powiedziano cokolwiek...
Plusów: 7 jo_tka 10.04.2017 21:48
Teorie można mieć różne. Ale tak naprawdę nic nie wiemy. I nie udało mi się znaleźć niczego, co mogłoby jakkolwiek do odpowiedzi przybliżyć. I może lepiej nie dywagować...
Plusów: 2 Bartosik 10.04.2017 22:35
Niezalogowany użytkownik Zauważyłem na głównym "fanpejdżu" GN informację, że na Białorusi też zakazano jego działalności (informacja przyszła od kurii chyba z Grodna). Więc dość gruba sprawa (i dość długo się ciągnie). Może od samego zakonu o. Manjackala albo po prostu od jego biskupa.
Plusów: 4 Stanisław_Miłosz 10.04.2017 23:58
Najważniejsze, że teraz upewnieni zostaliśmy, że nuncjatura jeszcze istnieje, bo przez ostatnie pół roku można było odnieść wrażenie, że się znikła. Razem z nuncjuszem. Zatem, ulga - nuncjatura jest. Co z nuncjuszem, to się jeszcze okaże.
Nie ironizuję, tak jest lepiej niż za poprzednika, który wczuwał się zanadto w rolę nad-prymasa i nad-przewodniczącego KEP. I oby to było trwałe.
Plusów: 33 Pierpaolo 11.04.2017 08:31
Na pewno dobrze by było, gdyby w takich komunikatach było więcej informacji o powodach odebrania możliwości głoszenia Chrystusa. Np. "rozmawiano kilkakrotnie na temat błędnej interpretacji Pisma Świętego, a o. Manjackal nadal głosi błędy", lub: "dostrzezono błędy w nauczaniu o. Manjackala na temat dziedziczenia grzechów, ale Manjackal nie ustapił...". Takie informacje, jak ta robi wiele zamieszania, bo może się okazać, że nuncjusz lub jakiś biskup nie lubi charyzmatyków i rzucił "odium" na o. Manjackala. Wówczas o. Manjackal byłby ofiarą zwykłego hejtu. A to byłoby niebezpieczne dla odważnej ewangelizacji. Sami byśmy sobie podcinali korzenie. Wniosek: komunikat zostawia zbytni niepokój.
Plusów: 0 wowras 11.04.2017 09:28
oczekujesz zbyt wiele. Najłatwiej komuś zamknąć usta - to szybsze i mniej kosztowne. Nie można uzasadniać, bo jeśli okaże się że uzasadnienie jest nieuzasadnione to dojdzie do kompromitacji. A biskup nie może się skompromitować, więc musi ci wystarczyć lapidarna notka, że pan i władca zamknął usta, dlaczego? bo może ...
Plusów: 15 DNA 11.04.2017 08:56
Niezalogowany użytkownik Jest to zakaz do głoszenia na terenie diecezji warszawsko - praskiej, czy w ogóle zakaz do głoszenia? Więc co takiego niewygodnego jest w głoszeniu na terenie tej diecezji...a w innych diecezjach... też nie może głosić? Zakazuję tak źle sformułowanych komunikatów.
Plusów: 16 saherb 11.04.2017 09:11
Znowu jakiś zakaz bez wyjaśnienia, dlaczego został wprowadzony.
Plusów: 5 jo_tka 11.04.2017 11:39
Jest jakieś wyjaśnienie, choć enigmatyczne. I reakcja o. Jamesa
http://info.wiara.pl/doc/3812454.O-sprawie-o-Manjackala-To-nie-jest-czerwona-kartka-ale-zolta
Z tekstu:
"Nuncjatura zapewnia, że wątpliwości nie budzi sama treść i sposób nauczania o. Jamesa. Chodzi natomiast o osobę zakonnika, o "dyscyplinarne oskarżenia wobec niego"."
Z kolei abp Hoser zaznaczył, że "wątpliwości co do o. Jamesa "nie dotyczą gruntu polskiego"."
Plusów: 2 Jaga65 29.05.2017 19:52
Myślę, że charyzmatycy są bardzo zaangażowani a nasi księża są dość leniwi w głoszeniu Ewangelii i w wychodzeniu do ludu. Dlatego wg mnie to jest zazdrość. Poza tym Maniacal skrytykował organizację AA a to organizacja finansowana przez Sorosa więc może on się zdenerwował. Bo AA króluje po Kościołach i pierze mózgi ludziom.

Uwaga! Komentarze do tej dyskusji mogą być dodawane wyłącznie przez osoby zalogowane. Zapraszamy do się lub zapisania.