Spróbujcie to sobie państwo wyobrazić – idziecie w jasny dzień Fleet Street, to jest jedną z ulic Londynu. Jest rok 1572, więc ulica nie jest czysta, musicie patrzeć po czym stąpacie i uważać na wylewane z okien pomyje.
Ot i mamy dzisiaj ciekawostkę hagiograficzną.
Wspominamy dzisiaj w Kościele niezwykłego artystę - człowieka, który zamiast podejmować nieustanne próby zbliżenia się w swoim malarstwie do tajemnicy Absolutu, po prostu stanął pewnego dnia twarzą w twarz z Bogiem.
Miała 12 lat, gdy zwyczajem średniowiecznym została oddana na wychowanie do klasztoru sióstr benedyktynek św. Katarzyny w okolicach Limburga.
Są dzisiaj tacy – i jest ich wcale niemało – którzy prostytucję uznają za absolutnie zwyczajne zajęcie.
Jest bardziej popularny we Włoszech niż Matka Boża i Jezus Chrystus
Z jednej strony 58 tysięcy Francuzów, z drugiej tyle samo Austriaków. Gdzie te dwie armie się spotkały?
Dzisiejszy patron mógłby właściwie zostać przez nas niezauważony. W końcu mowa o młodym Florentczyku, który urodził się pod koniec 1355 lub na początku 1356 roku i swoje życie związał z dominikanami.
W życiu dzisiejszej patronki wszystko zaczęło się od kryzysu. Oto jej ojciec, bogaty kupiec ze Sieny, postanowił wraz z żoną i córką udać się do Rzymu, by pomnożyć majątek.
Dzisiaj zapraszam państwa na Madagaskar. Tak, chodzi o tę wyspę na Oceanie Indyjskim u wschodnich brzegów Afryki, którą w kulturze popularnej reprezentują pingwiny z Madagaskaru i właściwie tylko one.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07