Jak na nowo spojrzeć na swoją modlitwę? Jak wyrwać się z biegu i porzucić nadmierny aktywizm? Jak i po co ćwiczyć uważność? Min. na te pytania odpowiada ks. dr Krzysztof Matuszewski.
Diakon Adam Dylus dzieli się swoją wiedzą o sposobie celebrowania wiary przez wierzących żydów i doświadczeniem zdobywanym przez lata wspólnej modlitwy, spotkań i odkrywania Boga.
Jacek Weigl – wizjoner, mentor, działacz społeczny, doradca, mówca inspiracyjny - zakochany w Bogu i z pasją pomagający ludziom. W Credo min. o słuchaniu Ducha Świętego, ewangelizacji, zakładaniu szkół i przedszkoli i projekcie "Niezastąpieni" - wspierającym rodziny zastępcze.
Wędrowny kaznodzieja, dominikanin ojciec Tomasz Nowak - opowie o tym, co sprawia, że ludzie chcą słuchać głoszących Słowo Boże. Wielkopostni rekolekcjoniści i "katocelebryci," ulubieńcy tłumów i internetowi nauczyciele, uczniowie dominikańskiego studium dla kaznodziejów i świeccy liderzy - o ludziach, którzy wybrali "głupstwo głoszenia Słowa".
Z Barbarą Gruszką-Zych rozmawiamy o miejscach, do których pielgrzymujemy z ciężkim sercem, trudnymi problemami, doświadczeniem bezradności wobec zła. Wybieramy Monte Sant'Angelo - miejsce uświęcone przez Michała Archanioła i San Giovanni Rotondo, gdzie do dziś spotkać można bliskich przyjaciół Ojca Pio.
Myślałam, że to kurs dla liderów, tymczasem spotkanie z Jezusem zmieniło moje życie - tak o Kursie Alfa mówi Ewelina. W Credo zaproszenie na kolejną edycję Kursu Alfa, świadectwa i rozmowa o specyfice ewangelizacji przy kolacji!
Jak ufać Bogu w czasie wojny, jak wspierać modlitwą Ukrainę i jak modlić się za wrogów? O tym w Credo rozmawiamy z ks. Januszem Badurą i pochodzącymi z Ukrainy Olgą i Natalią.
Gabrysia i Andrzej Strączkowie od przeszłodwudziestu lat ewangelizowali na Ukrainie, dziś ich dom pełen jest gości uciekających przed wojną. W Credo spotkanie polsko-ukraińskie i rozmowa o wierze, nadziei i miłości sprawdzanych w praktyce.
-Byłam zbuntowaną nastolatką, uważałam się za ateistkę. Słuchałam ostrej muzyki, lubiłam koncerty - wspomina siostra Michalela. Dzięki temu dziś lepiej rozumiem ludzi, którzy odwiedzają nasz klasztor. W Dniu Życia Konsekrowanego w programie Credo "zaglądamy" za klauzurę klasztoru mniszek dominikanek w Radoniach.
O tym, że budowanie jedności między chrześcijanami nie jest opcją, tylko naszym obowiązkiem, opowie w programie Credo Karol Sobczyk – lider wspólnoty Głos na Pustyni, członek Rady ds. Dialogu Ekumenicznego i Międzyreligijnego Archidiecezji Krakowskiej, zaangażowany w służbę Charis.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07