Zabójcy i uczestnicy imprezy

Zabójcy i uczestnicy imprezy

Krzysztof Łęcki

GN 33/2014 |

Bo wielu jest powołanych, lecz mało wybranych. Mt 22,14

Jak powiedzielibyśmy to dzisiaj, we współczesnym slangu? Wielu ma potencjał, ale nie wszyscy go wykorzystują w pełni? Wielu nie umie skorzystać z życiowej szansy? Nie, mimo wszystko czegoś w takich uwspółcześnionych ujęciach brakuje. Wróćmy zatem do Ewangelii, do przypowieści Jezusa. Oto zaproszeni goście nie chcą przyjść na wyprawioną przez króla synowi weselną ucztę, więcej – kiedy zaproszenie ponowiono, inni potencjalni goście (a może ci sami, którzy wcześniej odmówili?) znieważyli królewskie sługi, a nawet dopuścili się zabójstwa królewskich wysłanników. Wreszcie na ucztę sprowadzono wszystkich, których słudzy króla napotkali na gościńcach – w ten sposób wśród biesiadników znaleźli się ludzie dobrzy i źli. Ci ostatni pewnie nie tak źli jak zaproszeni pierwej, nie ma powodu sądzić, że byli mordercami, ale, jak czytamy w przypowieści – znaleźli się tam także ludzie źli. Cóż to znaczy – źli? A może byli tylko niewłaściwie ubrani na ucztę weselną? W każdym razie – z wielu powołanych do tego, by zasiedli przy królewskim stole, ostatecznie wybrani (a mało ich) zostali tylko ci, którzy na wystawionej przez króla uczcie na końcu się znaleźli.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Przeczytaj komentarze | 2 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Viki 21.08.2014 15:44
Niezalogowany użytkownik Nie dotyczy komentarza, ale nie wiem gdzie napisać , że dzisiaj wspominamy Piusa X a nie Piusa V.
Plusów: 0 odrzucony 21.08.2014 11:24
Gdy Pan Jezus mówił do uczniów, że będzie odrzucony przez kapłanów, biskupów i faryzeuszy, że zostanie zabity, a po 3 dniach zmartwychwstanie, wtedy Piotr (papież) zaczął go upominać.
Zaraz za to został zgromiony słowami:
Zejdź Mi z oczu szatanie, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku.
(Iz 48,12) Słuchaj Mnie Jakubie, (nowy) Izraelu, (Polsko), którego wezwałem:
Ja sam, Ja jestem pierwszy i Ja również ostatni.
Moja to ręka założyła ziemię i moja prawica rozciągnęła Niebo.
Gdy na nie zawołałem (tj. wojska rosyjskie Putina), stawią się natychmiast, (jako narzędzie Boga do wymierzenia sprawiedliwej kary tym, co czynią zło).
Zbierzcie się wy wszyscy i słuchajcie: Kto z nich przepowiedział te rzeczy?
Ulubieniec Pana (Putin) spełni Jego wolę, co do Babilonu (Warszawy i zachodniej części Polski) i jego plemienia – Chaldejczyków (Rosjan).
To Ja (Pan Jezus), Ja (Królowa Polski NMP) mówiłam i Ja (Duch Święty) go powołałem;
przywiodłem go i poszczęściłem jego drodze (do Polski - potop rosyjski).
Tak, więc teraz Pan Bóg posłał mnie („Jana”) ze swoim Duchem (Królestwa Bożego).
Tak mówi Pan, twój Odkupiciel, Święty Izraela:
Jam jest Pan, twój Bóg (Królowa Polski NMP), pouczający cię o tym, co pożyteczne, kierujący tobą na drodze, którą kroczysz. O gdybyś zważał na me przykazania, stałby się twój pokój jak rzeka, a sprawiedliwość twoja jak morskie fale (po Intronizacji Królestwa Bożego na zawsze).
Nigdy by nie usunięto ani wymazano twego imienia sprzed Mojego oblicza.
Uchodźcie z Babilonu uciekajcie z Chaldei (tj. z Warszawy; ci, co w dniu 22.11.2014r wyjdą z Warszawy udając się w pielgrzymce na uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, otrzymają łaskę życia, gdy Rosjanie rzucą bombę atomową na Warszawę).
Rozgłaszajcie aż po krańce ziemi. Mówcie: Pan wykupił swego sługę Jakuba (tzn. zbawił na ziemi: „Jana” i „Marię Magdalenę”, teraz należących do nieb. Królestwa Polskiego P. Jezusa i NMP).
Nie czuli pragnienia, gdy On (teraz Królowa Polski NMP) ich wiódł przez pustynię (tj. wybranych nową białą drogą krzyżową NMP); zdrojom ze skały kazał dla nich trysnąć (wyższą Eucharystią przez Chrzest Ducha P. Jezusa): rozłupał skałę, wypłynęła woda (przez Chrzest Ducha Św. NMP).
Nie ma pokoju dla bezbożnych - mówi Pan.
(Ps 23,1) Pan (tj. Królowa Polski NMP) jest moim pasterzem, nie brak mi niczego.
Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach (niebawem na terenie zmartw. „Zielonych wysp” dla wybranych). Prowadzi mnie nad wody (do żywego źródła wody Ducha Bożego), gdzie mogę odpocząć, przywraca mi życie (wypalając to zło demonów nagromadzone w duszach i zaciemniające ludzkie umysły). Prowadzi mnie po właściwych ścieżkach (białą drogą krzyżową NMP) przez wzgląd na swoje imię.
Chociażbym chodził ciemną doliną (wśród morderców) zła się nie ulęknę, bo Ty (Królestwo Boże) jesteś ze mną. Twój kij i Twoja laska dodają mi otuchy.
Stół dla mnie zastawiasz wobec mych przeciwników.
Tak dobroć i łaska pójdą w ślad za mną przez wszystkie dni mojego życia i zamieszkam w domu Pańskim (w zmartw. nieb. Królestwie Polskim P. Jezusa i NMP dla zbawionych).

wszystkie komentarze >

Sponsorowane

AutoCZESCIonline24.pl