107,6 FM

Radio eM 107,6 FM

To nowoczesna rozgłośnia archidiecezji katowickiej. Swym zasięgiem obejmuje aż ponad 4 miliony mieszkańców Aglomeracji Górnośląskiej, Podbeskidzia i południowej Polski.

Według najnowszych badań cotygodniowo po Radio eM sięga do 230 tys. słuchaczy. Codziennie stacji słucha nawet do 60 tysięcy osób. Znaczna grupa odbiorców sięga po nasze wiadomości lub audycje archiwalne zamieszczane na stronie radioem.pl lub radiowych portalach społecznościowych.

Naszą misją jest przede wszystkim szukanie prawdy i przekazywanie rzetelnych informacji zgodnie z założeniami etyki dziennikarskiej. Cenimy obiektywizm i wiarygodność, sumienność i solidność. Dalecy jesteśmy od ulegania presji politycznej czy naciskom ze strony grup ideologicznych. Jednocześnie nie uciekamy od trudnych rozmów i tematów, ważnych dla mieszkańców naszego regionu. Na antenie dbamy o kulturę słowa traktując każdego słuchacza i rozmówcę odpowiedzialnie i uprzejmie.

Na człowieka staramy się patrzeć całościowo. Dlatego w niebanalny sposób na antenie łączymy  to co duchowe z tym co cielesne; rozum z wiarą, to co ludzkie, z tym co Boże. Taka formuła sprawia, że słuchają nas nie tylko ludzie wierzący, ale także ci, którzy cenią wartości humanistyczne.

Każdego dnia na 107, 6 fm przekazujemy wiadomości z regionu i ze świata, emitujemy audycje edukacyjne i religijne, społeczno-religijne i kulturalne, ciekawą publicystkę oraz dobrą – dokładnie wyselekcjonowaną – muzykę. Także chrześcijańską. I to z górnej półki.

Na co dzień współpracujemy z wieloma jednostkami samorządowymi i instytucjami z regionu. Razem organizujemy dni otwarte, studia plenerowe, akcje, także charytatywne i koncerty cieszące się coraz większym powodzeniem.

Wg najnowszych badań największą grupę odbiorczą Radia eM stanowią ludzie w przedziale wiekowym od 30 do 50 lat, zwykle rodzice, wykształceni i decyzyjni, mający realny wpływ na społeczeństwo. To ludzie, którzy traktują wiarę nie jako propagandę, ale  impuls do zaangażowania na rzecz dobra wspólnego.

Cieszymy się, że już od ponad 26 lat, od 20 pod nazwą "eM" możemy tworzyć społeczność radia, które już od lat jest nierozdzielną częścią naszego życia, które kochamy i z którym w pełni się utożsamiamy.

W przeszłości rozgłośnia i dziennikarze Radia eM otrzymali wiele nagród i wyróżnień, w tym, w 2010 roku, nominację do nagrody TOTUS za tworzone z pasją radio, łączące skutecznie regionalność z uniwersalnością, nowoczesność z tradycją, atrakcyjność przekazu z głębią treści.

Od 2015 roku rozgłośnia działa w ramach Instytutu Gość Media. W jego skład wchodzą: tygodnik katolicki „Gość Niedzielny”, miesięcznik „Mały Gość Niedzielny” oraz portale: gosc.pl i wiara.pl. Dzięki podjętej współpracy materiały dźwiękowe Radia eM często umieszczane są na wielu stronach internetowych, także w mediach społecznościowych. Pozwala to dotrzeć do jeszcze większego kręgu odbiorców.

Radio eM 107,6 FM  


Zasięg Radia eM 107,6 Katowice

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama