107,6 FM

Czechy za wzmocnieniem wschodniej flanki NATO

Czechy są za wzmocnieniem wschodniej flanki NATO. "Jeśli Polska czy też kraje bałtyckie tego chcą, to my poprzemy taką inicjatywę" - powiedział czeski premier Bohuslav Sobotka w wywiadzie dla dziennika "Mlada Fronta Dnes", który ukazał się w czwartek w jego wydaniu internetowym.

"Po aneksji Krymu rozumiemy obawy tych krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które bezpośrednio graniczą z Rosją lub mają u siebie rosyjską mniejszość" - stwierdził Sobotka, który jeszcze niedawno był przeciwny wzmacnianiu wschodniej flanki NATO.

Premier Czech podkreślił natomiast, że nie ma potrzeby tworzenia baz NATO w jego kraju. "Nie wymaga tego nasza sytuacja i nie domagają się tego od nas sojusznicy" - powiedział Sobotka.

NATO rozważa zwiększenie swojej obecności w nowych państwach członkowskich z Europy Środkowej i Wschodniej w odpowiedzi na działania Rosji na wschodzie Ukrainy. Podczas szczytu w Walii w przyszłym tygodniu omówiona zostanie reakcja Sojuszu Północnoatlantyckiego na kryzys.

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama