Misja dla każdego. Audycje sprzed 16.01.2017

dodane 23.09.2014 08:37

Poniedziałek, 20:00. Zaprasza Agnieszka Skrzypczyk

Audycja z dnia 16 stycznia  2017 roku.


  Caritas Polska Projekt Rodzina Rodzinie
  Abp Wiktor Skworc

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wielu z Państwa na pewno słyszało już o akcji pomocowej Caritas Polska "Rodzina Rodzinie". To sposób, w jaki konkretnie można wesprzeć rodziny uchodźców z Syrii. Dzisiaj wieczorem w magazynie "Misja dla każdego" porozmawiam na ten temat z ks. Tomaszem Nowakiem z katowickiej Caritas oraz abp Wiktorem Skworcem i Państwem Iwoną i Grzegorzem Kusiakami wraz z córką Justyną. To osoby, które aktywnie zaangażowały się w ten projekt.

 

MDK 16_01_2017

  Państwo Iwona i Grzegorz Kusiak z córką Justyną


Audycja z dnia 9 stycznia  2017 roku.


  ags/radioem Kolędnicy Misyjni
  ags/radioem Na ulicach Tychów

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiejszy magazyn "Misja dla każdego" będzie poświęcony w całości Kolędnikom Misyjnym. Z mikrofonem Radia eM pójdziemy z jedną z takich grup do domów mieszkańców Tychów. W audycji także relacja z sobotniego (7 stycznia) podsumowania akcji w Żorach.


MDK 9_01

 


 

Audycja z dnia 2 stycznia  2017 roku.

 

  MK/fb Maria Kastyak
  MK/fb Projekt Tychik w Kenii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj w magazynie misyjnym przeniesiemy się wirtualnie do Kenii - w studiu Radia eM gościem będzie Maria Kastyak, świecka liderka wspólnoty "Dom w ramionach Ojca" z Warszawy. Maria wraz ze swoimi przyjaciółmi ze wspólnoty postanowiła polecieć do tego afrykańskiego kraju, by głosić Chrystusa i czynić miłość w praktyce, być i modlić się z Kenijczykami i zakładać nowe wspólnoty pełne żywej wiary w Boga. Maria opowie o tym, jak została troskliwie ostrzeżona przed grasującymi... kanibalami i o tym, że pierwszy tydzień w Afryce nauczył ją ubóstwa, bo musiała sobie radzić bez swojej walizki, która krążyła po świecie. 

MDK 2_01

 


 

Audycja z dnia 26 grudnia 2016 roku.

  http://www.dzieciafryki.org Afrykańskie Boże Narodzenie

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzisiaj w magazynie "Misja dla każdego" przeżyjemy Boże Narodzenie po... afrykańsku. Zajrzymy z mikrofonem najpierw do Zambii (to za sprawą ks. Piotra Kołcza), a później do Kenii (dzięki Joannie Stożek). Zachęcimy także, by wspierać rodziny syryjskie uchodzące z Aleppo niczym Święta Rodzina z Betlejem do Egiptu...

MDK 26_12

 


 

Audycja z dnia 19 grudnia 2016 roku.

 

  ks. Sebastian Kreczmański/KAI Spotkanie rodzin misjonarzy
  ags Kalendarze "Aniołowie Misji" 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mają wiele historii do opowiedzenia... Mowa o rodzinach misjonarzy. W jedną z niedziel Adwentu spotkali się w kościele MB Bolesnej w Mysłowicach-Brzęczkowicach. Dzisiaj w magazynie "Misja dla każdego" relacja z tego wydarzenia. W drugiej części audycji wraz z moim gościem, ks. Grzegorzem Witą, opowiemy o programie "Aniołowie Misji" - będę rozdawać też kalendarze na 2017 rok.

MDK 19_12

 


 

Audycja z dnia 12 grudnia 2016 roku.

 

  ks. Paweł Bryś
  www.saletyni.pl Saletyńskie Dzieła Misyjne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O tym, że każdy z nas może być (a nawet powinien być!) misjonarzem w swoim środowisku, a także o tym, że nowoczesny misjonarz prosząc o datki ma przy sobie terminal płatniczy (na wypadek, gdyby darczyńca nie miał gotówki) porozmawiam dzisiaj w magazynie "Misja dla każdego" z ks. Pawłem Brysiem, dyrektorem Referatu Misji Zagranicznych Zgromadzenia Księży Saletynów. Ks. Paweł powie też jak "Przekazać dychę" na misje i nie chodzi tu wcale o żaden dar finansowy.

MDK 12_12

 


«« | « | 1 | » | »»

TAGI| AGNIESZKA SKRZYPCZYK , DAWID LUBOWIECKI, DOMY SERCA, MISJA DLA KAŻDEGO, O. PIERRE MARIE, SALETYNI, SALEZJANIE, SKRZYPCZYK

Reklama