107,6 FM

Potrafiłbyś spokojnie patrzeć na ślepca, który zmierza w przepaść?

Lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie. Łk 13,5

Pewnie wielu myśli, że Kościół ewangelizuje z powodów czysto biznesowych. Dla pełnych świątyń i tac. Dla jak najmocniejszej pozycji w tym świecie. Bo, jak wiadomo, władzę ma ten, kogo kocha tłum. I jeśli ktoś ewangelizuje z powodów innych niż troska o zbawienie, to nie jest to ewangelizacja, tylko interesowna agitacja. Jezus mówi dzisiaj twarde słowa: „Jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie”. Przekonywać kogoś do Chrystusa to nie kwestia takiego, a nie innego stylu życia, takiego, a nie innego środowiska, takiego, a nie innego kościoła. To kwestia życia i śmierci. Potrafiłbyś spokojnie patrzeć na ślepca, który zmierza prosto w przepaść? Ja nie. Podbiegłbym, starając się go powstrzymać, uświadomić zagrożenie. Pewnie każdy z nas zrobiłby to samo. To jest właśnie istota ewangelizowania – zawracanie siebie i innych z drogi w przepaść. Bóg nie chce naszej śmierci. Bóg chce naszego zbawienia. Chce, byśmy się nawracali. I – szanując naszą wolność – robi jednocześnie wszystko, by droga każdego z nas, nawet ta najbardziej pokręcona i wyboista, w końcu zaprowadziła nas do nieba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • ann
  25.10.2014 09:27

  Zamęt czyli raban może być błogosławiony gdy udoskonala i prowadzi do przechodzenia na wyższy poziom naszego ludzkiego prymitywizmu w myśleniu i działaniu zwłaszcza wobec bliźniego gdyż ta rzeczywistość jest nadal w naszym wykonaniu dość handlowa i interesowna czy to w rodzinie , pracy zawodowej czy też we wspólnocie.

  Prawo Boże zgodnie z testamentem Jezusa musimy wypełniać miłością której nas uczył i którą nam nieustannie wyjaśnia.

  Ludzi którzy jedzą już tylko strąki musimy swoim codziennym nawróceniem przyprowadzać do Chrystusa i to jest nasza jedyna misja.
  Zbawieni będziemy gdy wyrazimy skruchę aż do bólu trzewi .

  Nie jest wogóle możliwe aby Bóg widząc tak szczerze żałujących poskąpił nam łaski wiary i rozumienia a gdy je otrzymamy i podejmiemy współpracę to niemożliwe będzie możliwe.

  Trzeba tylko skruszyć się aż do bólu każdej komórki swojego ciała i umysłu.

  Prawa pochodzącego od Boga nie wolno nam ludziom zmieniać ani na jotę, Objawienie Boga otrzymaliśmy w całej pełni , teraz tylko trzeba według tego Słowa żyć wypełniając każdy nasz uczynek i słowo miłością do Boga i bliźniego a czasem ten bliźni jak wspomniałam jest już na etapie jedzenia strąków dla świń i właśnie do takich ludzi jesteśmy posłani, na peryferie nędzy i rozpaczy.

  Nie nam znać drogi Pana , tu potrzeba pokory.

  Bóg znajdzie sposoby ,ludzi i środki aby pomóc tym którzy łakną i pragną miłości i sprawiedliwości a są wyobcowani na własne życzenie i czasem nawet nie potrafią wyartykułować tego czego pragną w tej swoje zagmatwanej ludzkiej rzeczywistości .

  Kościoła to szpital polowy dla tych którzy są już na moralnym dnie a pomocy znikąd . To dla nich Jezus ustanowił Kościół i nas w tym Kościele

  Kościół musi być otwarty na tych którzy pobłądzili , na cudzołożnice i celników gdyż jest dla nich ostatnią szansą i przystanią i dlatego musi pełnić swoją rolę do końca nikogo nie odrzucając .

  To jest trudne bo trzeba myśleć i rozeznawać a każda sytuacja jest inna ,tylko sztampa jest łatwa i bezmyślna

  Bliźniemu na ratunek. I sobie też.

  doceń 0
 • Eterno Vagabundo
  26.10.2014 18:14

  Kara za grzechy
  Jest też w tym sposobie,
  Że jak Ty bliźniemu,
  Tak i Pan Bóg Tobie

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamów newsletter