107,6 FM

Wybór nie był trudny

Święty Jan Paweł II stał się powodem naszego spotkania. Macie teraz wśród was, w waszej szkole, kogoś, kto będzie się wami opiekować.

Zespół Szkół Specjalnych nr 4, czyli Szkoła Podstawowa nr 11 oraz Gimnazjum nr 15 w Rudzie Śląskiej-Bielszowicach, otrzymała imię świętego Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. z tej okazji z udziałem dzieci i nauczycieli odbyła się 3 listopada w parafii św. Marii Magdaleny.

Mszy przewodniczył ks. Jerzy Lisczyk, opiekun duchowy szkół noszących imię Jana Pawła II na terenie archidiecezji katowickiej. Na uroczystość przybył też metropolita katowicki abp Wiktor Skworc. - Jan Paweł II jest nie tylko waszym patronem - powiedział. - W tym fakcie wyboru powstała pewna decyzja, pełna duchowych więzi pomiędzy uczniami a patronem. Tym, który był otwarty na dzieci i młodzież, ale także na wszelką niepełnosprawność.

- To wy jesteście szczególnie ukochane przez Jezusa. - mówił ks. Jerzy Lisczyk podczas kazania. - Święty Jan Paweł II stał się powodem naszego spotkania. Cieszymy się razem z wami. Macie teraz wśród was, w waszej szkole, kogoś, kto będzie się wami opiekować.

Przyjęcie imienia Jana Pawła II na patrona szkoły zbiegło się z rokiem jego kanonizacji, która odbyła się 27 kwietnia 2014 roku. Od tej chwili Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Rudzie Śląskiej stał się członkiem Rodziny Szkół imienia Jana Pawła II. - Wszystkim zaś towarzyszy myśl przewodnia, która stała się hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego "Jan Paweł II - Świętymi Bądźcie!" - podkreślił ks. Lisczyk.

- Jan Paweł II to bezsprzeczny autorytet dla wszystkich, przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Wspaniały pedagog, pasterz, nauczyciel. Stąd wybór patrona szkoły nie był trudny - mówi Anna Wieloch, dyrektor szkoły. - Nasze pragnienie, żeby mieć patrona, którego możemy naśladować, którego nauki dzieci rozumieją, spełniło się. Jest im bardzo bliski, ponieważ od wielu lat obchodzimy uroczyście Dzień Papieski w naszej szkole.

W uroczystościach uczestniczyli także Grażyna Dziedzic, prezydent miasta, oraz dzieci, rodzice i nauczyciele. Po Mszy św. wszyscy zebrani udali się do szkoły, gdzie odbyła się część artystyczna. 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama