107,6 FM

"Biskupie" newsy

Nowoczesna, przejrzysta, dostosowana do urządzeń mobilnych - diecezja praska ma nową witrynę.

Wystartowała kilka dni temu. Nowa witryna diecezji praskiej stawia na grafikę, przejrzystość i funkcjonalność. Dostosowana jest także do urządzeń mobilnych.

- Pomysł odświeżenia strony internetowej zrodził się wiele lat temu; powołanie rzecznika prasowego przyspieszyło te prace - mówi Magdalena Kowalewska z biura prasowego diecezji. I dodaje: dzięki temu dziennikarze i diecezjanie będą mieli łatwiejszy dostęp do informacji.

Pod adresem www.diecezja.waw.pl można znaleźć przede wszystkim relacje z wydarzeń, które mają miejsce w diecezji. - Staramy się być tam, gdzie nasi biskupi, ich obecność dokumentujemy formie dziennikarskiej relacji, fotogalerii i w formie materiałów wideo. Dziennie planujemy zamieszczać dwie informacje - wyjaśnia M. Kowalewska.

Wyszczególniony jest też kalendarz z najbliższymi wydarzeniami z życia diecezji oraz kolumna z zaproszeniami na wydarzenia spoza niej. - Ważnym aspektem jest utworzenie zakładki dla mediów, w której będziemy zamieszczać informacje prasowe - mówi.

Strona internetowa to jeden z wielu sposobów pokazywania tego, co dzieje się w diecezji. - Informacje przekazujemy także za pomocą mediów społecznościowych, co tydzień rozsyłamy biuletyny z informacjami z życia lokalnego Kościoła, organizujemy okazjonalne spotkania z dziennikarzami, w planach jest uruchomienie telewizji internetowej, zmodernizowanie stron internetowych parafii i wydziałów kurialnych - mówi M. Kowalewska.

Witryna uruchomiona jest w wersji testowej, ulepszoną wersję diecezjanie poznają z początkiem roku. Są także pomysły na jej dalszy rozwój. - Strona być może wzbogaci się o wideoblogi biskupów i "duchowy Hyde Park” z tekstami rozważań i z dziedziny duchowości - mówi.

Do obsługi nowej witryny został powołany 6-osobowy zespół.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama