107,6 FM

Więźniowie rozmyślnie przedawkowali leki

Do 35 wzrosła liczba więźniów, którzy zmarli w Wenezueli na skutek rozmyślnego przedawkowania leków. Poinformował o tym w piątek w Caracas szef parlamentarnej komisji ds. więziennictwa William Ojeda.

Do tragedii doszło w więzieniu w Uribana, w stanie Lara, w północno zachodniej Wenezueli. Więźniowie prowadzili tam strajk głodowy, protestując przeciwko warunkom panującym w więzieniu, a zwłaszcza brutalnemu traktowaniu i naruszaniu praw człowieka przez strażników.

145 zbuntowanych więźniów wdarło się w środę do więziennego szpitala, gdzie zażyło duże ilości leków przeciwko epilepsji i nadciśnieniu, spożywając przy tym alkohol, co w rezultacie doprowadziło 35 z nich do śmierci. 20 jest w stanie śpiączki.

Według raportu, opublikowanego w sierpniu przez pozarządową organizację Wenezuelskie Obserwatorium Więzień, zakłady karne w Wenezueli są przepełnione. Przebywa w nich obecnie ponad 55 tys. osób, choć jest w nich miejsce dla mniej niż 20 tys. W więzieniach panują bardzo złe warunki sanitarne, a także szerzy się w nich przemoc, w wyniku której tylko w pierwszym kwartale br. ponad 150 więźniów straciło życie.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama