Szczepienia przeciw grypie zawieszone

dodane 02.12.2014 08:45

wt /Rzeczpospolita/PAP

Włosi zawiesili dwie partie szczepionki Fluad, po śmierci czterech zaszczepionych nią osób. Wszystkie zmarły do 48 godzin od przyjęcia preparatu. Trwa postępowanie wyjaśniające, czy między zgonami a szczepieniem Flaudem istnieje związek przyczynowo-skutkowy - informuje "Rzeczpospolita".

Szczepienia przeciw grypie zawieszone   Henryk Przondziono /Foto Gość Trwają badania nad ewentualnym związkiem przyczynowo-skutkowym między szczepieniem Fluadem a zgonami czterech osób we Włoszech

Preparat jest w użytku od 1997 r. Przez 19 lat stosowania wykorzystano już 65 mln dawek szczepionki. Wstrzymane dwie partie obejmują w sumie 500 tys. dawek i oferowane były wyłącznie we Włoszech.

W zawieszonych seriach szczepionki nie stwierdzono dotąd żadnych zanieczyszczeń ani nieprawidłowości.

Produkowany przez szwajcarski koncern Novartis Fluad jest szczepionką adresowaną dla kobiet i mężczyzn w wieku 67-87 lat. Stosowanie preparatu było już zawieszone w 2012 r. we Włoszech, Austrii i Szwajcarii z powodu białej zawiesiny obecnej w szczepionce. Podobne zawieszenie dotyczyło szczepionki Agrippal tego samego producenta.

We Włoszech zapanowała panika po serii niewyjaśnionych zgonów osób, które poddały się szczepieniom. Wspomniane cztery zgony nie są jednak jedynymi w związku ze szczepieniami przeciw grypie. W sumie w ostatnim czasie zmarło w podobnych okolicznościach 19 osób.

Trwają prokuratorskie śledztwa w sprawie okoliczności zgonów. W kilku przypadkach prokuratura wydała nakaz ekshumacji osób już pochowanych, by dokonać ponownej autopsji.

Jednocześnie wyjaśniono, że pierwsze badania skonfiskowanych partii szczepionki nie wykazały obecności toksycznych substancji. Z ulgą skomentowało te wyniki ministerstwo zdrowia, które podejmuje teraz starania o uratowanie niedawno rozpoczętej kampanii szczepień.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SZCZEPIENIA, SZCZEPIONKA, SZCZEPIONKI PRZECIW GRYPIE

Przeczytaj komentarze | 4 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 dzidz 03.12.2014 08:44
Niezalogowany użytkownik takich przypadków będzie znacznie więcej, kwestia czasu. Nacisk na badania aplikacyjne, badania nakierowane np a oddziaływanie leku (przy szczepionce oddziaływanie ogólnoustrojowe) docelowo na jeden szlak metaboliczny z pominięciem oddziaływań wtórnych lub współistniejących. Dodatkowo skrócone i nie zawsze "jasne" procedury badań klinicznych.
A nade wszystko chciwość koncernów i mamy efekt.
Ponadto odwrót od badań tzw. podstawowych, które jednak dawały wymierne efekty praktyczne, ale trwały znacznie dłużej, ale wg obecnych standardów jest to strata pieniędzy i czasu.

Plusów: 0 Maria Borowska 03.12.2014 08:00
Niezalogowany użytkownik Precz z GMO Monsanto zydowska firma trucia ludzi, gleby i zywnosci.
Rodacy powiedzmy w Polsce wszyscy NIE" przeciwko zydowskiej Monsanto GMO kiedy jeszcze nie jest za pozno!!!!!!!!!!!!!

Szczepienia - KLAMSTWO- to szajka farmaceutyczna robienia kasy… nie dajmy sie oglupic drodzy rodacy !!
Plusów: 0 r 02.12.2014 10:45
Niezalogowany użytkownik do hm: zagdza się, ale pozwala łagodniej przejść tego zmutowanego wirusa niż kiedy nie szczepiąc się wogóle
Plusów: 3 hm 02.12.2014 09:48
Niezalogowany użytkownik Szczepienia przeciw grypie to i tak bzdura, bo zanim szczepionkę opracują, przetestują i dopuszczą do użycia, wirus już się najczęściej zdąży zmutować. Podkreślam, piszę tu o szczepieniach PRZECIW GRYPIE.

wszystkie komentarze >