107,6 FM

Nie daj się hazardowi

"Nie daj się uzależnić od hazardu" - to akcja Izby Celnej w Krakowie. Plakaty o akcji trafią do parafii w archidiecezji krakowskiej.

- Jako administracja odpowiedzialna społecznie aktywnie włączamy się do rozwiązywania problemów związanych z hazardem, w tym w walkę z uzależnieniem od hazardu, będącym tragedią wielu ludzi - mówi Tomasz Kierski, rzecznik prasowy Izby Celnej w Krakowie.

Dodaje, że gry hazardowe są formą rozrywki - z jednej strony przyjemną i pozwalającą na oderwanie się od rzeczywistości, z drugiej strony niosą za sobą ryzyko uzależnienia się.

- O uzależnieniu od hazardu możemy mówić wówczas, kiedy jego uprawianie powoduje różnego rodzaju życiowe problemy, a osoba dotknięta nim, pomimo tych problemów, nie przestaje grać - zaznacza rzecznik.

Niepokojącą popularność tego typu gier wśród osób młodych potwierdzają wyniki badania zrealizowanego przez CBOS na próbie uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych.

Niemal jedna czwarta ogółu badanej młodzieży gra na automatach, tyle samo deklaruje udział w grach internetowych, 17 procent zawiera zakłady bukmacherskie, a 6 procent bywa w kasynie. 

- Jako Służba Celna koncentrujemy się przede wszystkim na zwalczaniu tych nielegalnych gier, które najbardziej uzależniają (gry na automatach i hazard on-line) oraz chronimy najsłabszych (dzieci i młodzież) przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą nielegalny hazard - tłumaczy Tomasz Kierski.

W akcję zaangażował się centralny Urząd Celny, duszpasterstwo Służby Celnej, a także Ordynariat Polowy i Ministerstwo Finansów.

- Do każdej parafii w naszej archidiecezji trafią plakaty informujące o akcji. Planujemy też wiele spotkań w kościołach i pogadanki z młodzieżą - zapewnia Tomasz Kierski.

W ostatnich czterech latach małopolscy celnicy wykryli i zarekwirowali na terenie województwa prawie 2000 nielegalnych automatów do gier.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama