107,6 FM

W teorii wszystko jest jasne

Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego.


Posłuchaj Ewangelii z komentarzem. Aby pobrać lub słuchać na urządzeniach mobilnych, kliknij TUTAJ.

16.12.2014 rozważa Andrzej Macura

Z dwóch synów, o których Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii, wolę ojca spełnił nie ten, który złożył taką deklarację, ale ten, który mimo początkowego buntu jednak zrobił to, o co ojciec prosił. Widzieli to też arcykapłani i starsi ludu, do których Jezus skierował swoje pytanie. Cóż jednak z tego, skoro nie umieli tej sytuacji odnieść do siebie? Cóż z tego, skoro ciągle im się wydawało, że ich niepoparte życiem deklaracje o potrzebie wierności Bogu wystarczą? My bywamy do nich podobni. W sferze deklaracji wierni Bogu jak fundamentaliści. W praktyce ciągle w tej czy innej dziedzinie swojego życia robiący wyjątek. Często chyba nie do końca nawet świadomie. Ot tak, z przyzwyczajenia. Bo tak robiliśmy zawsze, bo tak robią wszyscy. Kiedyś może się okazać, że różni aferzyści, złodzieje, pijacy, narkomani czy nierządnice wejdą do królestwa przed nami. Bo ich sumienie może w końcu ruszyć. Nasze, tkwiące w ciepełku samozadowolenia, bywa nie do ruszenia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • odrzucony
  16.12.2014 19:51
  Wpierw trzeba poznać „teorię”, tzn. dowiedzieć się, zrozumieć, a dopiero, gdy Duch Św. NMP to objawi na przykład w śnie, to dopiero wtedy człowiek może to zrozumieć.
  Myślę, że nie jeden powołany czy powołana, już mieli w śnie duchowo objawioną tę praktykę, przy której jest bardzo silna miłość Boża, tj. w przypadku mężczyzn - Chrzest Ducha Św. NMP od „Marii Magdaleny” z wyższą Eucharystią – Przenajświętsza Krwią NMP, a w przypadku kobiet – Chrzest Ducha P. Jezusa od „Jana” z wyższą Eucharystią – Przenajświętszym Ciałem P. Jezusa.
  Kiedy przyjdzie na to czas to Pan Bóg objawi tę praktykę tym, którzy są do tego powołani.
  Wszystkim kieruje Duch Święty, tak że wybrany nie idzie w ciemno, ale z wcześniejszym objawieniem, a przy tym jest bardzo, bardzo wielka miłość, którą tylko Pan Bóg może dać, i której nikt wcześniej nie znał.
  Ten Chrzest Ducha to śmierć fizyczna duchowo rozwiązująca przez tą śmierć sakrament małżeństwa powołanego z wskrzeszeniem do nowego życia tzn. już nie według Prawa - 10 przykazań Bożych, ale wg woli Boga z wszczepieniem do rodu Chrystusa – dzieci Boga Ojca, na nowa białą drogę krzyżową NMP – zbawienia duszy na ziemi.
  (J 15,15) Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego Pan, ale nazywam was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego (od Ducha Św. NMP). Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał (tj. wyższa Eucharystia), aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali.
  doceń 0
 • gut
  16.12.2014 23:19

  W teorii wszystko jest jasne Właśnie, Właśnie. Ot tak, z przyzwyczajenia. Jak pisał Benedykt XVI: przyzwyczajenie to stare pogaństwo. :) Jedynie co mnie pociesza w tym temacie to, to, że jak pisał Benedykt XVI, >Kościół to nie jest wspólnota sprawiedliwych ale tych, którzy źle się maja.< Takie komenatarze są dla mnie paradoksalne. Ale tak czy inaczej: Jezu zmiłuj się nade mną! :(

  doceń 0
 • Eterno Vagabundo
  17.12.2014 00:07

  Nieprawda, nieprawda
  Panie redaktorze.
  Jak to jakiś podły
  Rzezimieszek może,

  Osiągnąć szczyty
  Niebieskiej Krainy
  Dźwigając w rękach
  Tylko niecne czyny ?

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.