107,6 FM

Widowisko "Podziemna Armia Powraca", Katowice, 18 grudnia

Widowisko poświęcone losom Żołnierzy Niezłomnych odbędzie się w czwartek 18 grudnia o godz. 18.00 w Centrum Kultury Katowice przy Pl. Sejmu Śląskiego 2.

Na program składają się piosenki Leszka Czajkowskiego - jednego z najpopularniejszych bardów polskiej piosenki patriotycznej - poświęcone tym, którzy walczyli o wolność Polski zarówno z niemieckim okupantem, siłami sowieckimi jak i rodzimymi "utrwalaczami władzy ludowej" z KBW i UB. Obok autora zobaczymy także wybitnego aktora Jerzego Zelnika i niepoprawnego politycznie barda Pawła Piekarczyka. Solistom towarzyszy zespół pod kierownictwem Andrzeja Perkmana.

Widowisko "Podziemna Armia Powraca", Katowice, 18 grudnia   Archiwum organizatora

Oprawę koncertu stanowić będą zrealizowane z rozmachem fabularyzowane wizualizacje w których udział wzięło ponad osiemdziesięciu członków grup rekonstrukcyjnych (GH-M Berliner Mauer, GRH Beskidy, GRH Rodzynki, Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich), statystów i aktorów.

Scenariusz i reżyseria Łukasz Kobiela, zdjęcia Krzysztof Miller.

Koncert zostanie zarejestrowany, a następnie wydany na płycie DVD.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Wejściówki do odbioru w siedzibie Stowarzyszenia Pokolenie w Katowicach, przy ulicy Drzymały 9 m 4, od wtorku 9 grudnia w godzinach 8-16 lub po wcześniejszej rezerwacji na godzinę przed koncertem w Centrum Kultury Katowice przy Pl. Sejmu Śląskiego 2.

Informacje i rezerwacja: tel.: 32 209 00 02, e-mail: miskiewicz@pokolenie.org.pl

  Ostatnie słowo księdza Gurgacza
Łukasz Kobiela

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama