107,6 FM

Rozwiedzeni będą czytać Biblię

Przy kawie, szarlotce i w życzliwej atmosferze. To inicjatywa dla osób samotnych po rozwodzie, które nie mogą znaleźć swojego miejsca w Kościele.

Ruszają biblijne spotkania dla rozwiedzionych, żyjących samotnie. Pierwsze odbędzie się w warszawskiej restauracji Trzecia Waza przy ul. Krakowskie Przedmieście 64, 18 grudnia o godz. 18.

Jego uczestnicy odczytają fragment Listu św. Pawła do Rzymian, opatrzony komentarzem jezuity Wojciecha Żmudzińskiego. Spotkanie poprowadzi inicjatorka spotkań, Elżbieta Ruman, dziennikarka i publicystka.

- Czytanie Biblii w kawiarni to propozycja dla osób, które po rozpadzie swojego małżeństwa czują się oddalone do Kościoła, doświadczyły wykluczenia z parafialnej wspólnoty i zatrzymały się na drodze życia duchowego - wyjaśnia E. Ruman.

Dlaczego przy kawie i szarlotce? Oprócz pogłębiania wiary celem spotkań jest także budowanie więzi, wspólnoty, dawanie sobie wsparcia. Wiele osób, które przeżyły rozwód, doświadcza poczucia osamotnienia, odsunięcia od dotychczasowego środowiska, Kościoła, rodziny. - Nie jest to forma terapii, ale droga, którą wspólnie chcemy iść do przodu - mówi.

- Poprzez  "duszpasterstwo kawiarniane” chcemy wychodzić do osób, które być może nigdy nie przyszłyby do parafialnej salki, straciły wiarę, szukają swojej drogi - tłumaczy inicjatorka.

Spotkania w kawiarni z Biblią będą odbywały się regularnie w drugi czwartek miesiąca o godz. 19 (kolejne - 15 stycznia). Na spotkanie zaprasza Centrum Arrupe oraz kwartalnik "Być dla innych".
 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama