107,6 FM

Gra karciana o ŚDM

Nadal szukasz bożonarodzeniowego prezentu? Co powiesz na grę zaprojektowaną m.in. przez autora „Kolejki” ?

Campus Mundi to pierwsza gra o Światowych Dniach Młodzieży i kolejna cegiełka wspierająca "Bilet dla Brata". Można kupić ją w Krajowym Biurze ŚDM oraz centrach diecezjalnych.

Autorami gry są Karol Madaj (303, Kolejka i ZnajZnak) oraz Piotr Siłka (Kryptos, Pamiętne historie i Znikające ciasteczka) – doświadczeni projektanci gier planszowych.

– Chcieliśmy zaprosić do współpracy najlepszych profesjonalistów, dlatego zdecydowaliśmy się właśnie na Karola i Piotra. Kiedy okazało się, że jeden z nich jest z wykształcenia teologiem, stwierdziliśmy, że Pan Bóg rzeczywiście towarzyszy nam w pisaniu scenariuszy – mówi Dorota Abdelmoula z Krajowego Biura ŚDM. Na początku planowaliśmy grę biblijną. Ostatecznie powstała gra o ŚDM w pigułce.

Składa się z 64 kart – ilustracji przedstawiających młodych pielgrzymów w scenach charakterystycznych dla wydarzeń Światowych Dni Młodzieży: m.in. podczas adoracji, w czasie koncertu czy zebranych wokół papieża przemieszczającego się w papamobile. Na niektórych kartach stoją pod wieżą Eiffla w Paryżu, na innych tłoczą się na placu Świętego Piotra w Rzymie lub przed katedrą w Santiago de Compostela.

Zadaniem graczy jest kierowanie ruchem pielgrzymów, których należy łączyć w odpowiednie grupy, zgodnie z dynamicznie zmieniającymi się kryteriami. W rozgrywce liczy się spostrzegawczość i szybkość. Żadnego znaczenia nie ma natomiast język, jakim posługują się gracze. Gra jest opracowana w sposób niewymagający komunikacji werbalnej między graczami. Dzięki temu mogą w nią grać ludzie posługujący się różnymi językami.

– Dzięki tej grze można nie tylko wziąć udział w wydarzeniach, do których zaproszeni są uczestnicy ŚDM, ale też poznać historię tych spotkań, odwiedzając kolejne kraje goszczące pielgrzymów od 30-stu lat. Mamy nadzieję, że młodzi, którzy spotkają się wokół gry Campus Mundi nabiorą ochoty na prawdziwe spotkanie z Kościołem, do którego są zaproszeni – mówi Dorota.

Dochód ze sprzedaży gry wspiera projekt Krajowego Biura ŚDM – „Bilet dla Brata” oraz inicjatywę Dzieła Pomocy Ad Gentes – „Bilet dla Brata z Afryki”. Kupując ją, umożliwiasz udział w Światowych Dniach Młodzieży w Polsce w 2016 r. ubogim pielgrzymom z wielu stron świata.

Cena gry to zaledwie 20 zł + koszty wysyłki.

Można zamówić ją wysyłając mejla na adres: biuro@sdm.org.pl.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama