107,6 FM

Kolejna planszówka wydana przez IPN

Instytut Pamięci Narodowej wydał kolejną historyczną grę planszową zatytułowaną "Reglamentacja. Gra na kartki" - informuje "Dziennik Polski".

Gracze muszą wykazać się w niej umiejętnością korzystania ze znanych z okresu komunizmu kartek na towary. Pomyślana jako kontynuacja bestsellerowej "Kolejki" gra ma szansę stać się przebojem. Jej pierwszy dziesięciotysięczny nakład rozszedł się w całości w ciągu trzech tygodni.

Wydana przez IPN w 2011 r. planszówka pt. "Kolejka" ukazywała absurdy socjalistycznego handlu i niespodziewanie stała się hitem na skalę światową. Poinformowały o niej media w ponad 150 krajach, a gra miała sześć wydań, w tym obcojęzyczne, m.in. angielską, niemiecką, rosyjską, hiszpańską, rumuńską i japońską. Łączny nakład wszystkich sześciu wydań "Kolejki" sięgnął prawie 100 tys. egzemplarzy.

Grający w "Reglamentację" znów stoją w kolejce, ale tym razem ich zadaniem jest wymienianie się kartkami z innymi graczami, tak by kupić towary, na których im zależy i przygotować się do wizyty gości. "Reglamentacja" składa się m.in. z planszy, 61 kart (w tym reprintów oryginalnych kartek ze stycznia 1983 r.), kostki i drewnianego bączka. Dołączono do niej również 136-stronicową ilustrowaną książeczkę opracowaną przez historyka z IPN dr. Andrzeja Zawistowskiego, która opowiada o dziejach kartek reglamentacyjnych w Polsce.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama