107,6 FM

Bóg nie odmawia siebie

W końcu na ziemię żyzną zostali posiani ci, którzy słuchają słowa, przyjmują je i wydają owoc: trzydziestokrotny, sześćdziesięciokrotny i stokrotny.


Ewangeliczna przypowieść ukazuje dziś siewcę, który sieje ziarno słowa. Ale oprócz ziarna posiani zostają także ci, którzy je przyjmują. Słowo-ziarno nie jest jakimś przygodnym odpryskiem Bożej łaski, ale sposobem, w jaki sam Bóg ofiaruje się człowiekowi, bez względu na to, na jakiej glebie serca przyjdzie mu spocząć. A kim są słuchający słowa i kto ich posiał? Jezus nie mówi tego wprost. Wskazuje jednak, że owoce słowa zależą od nastawienia naszego serca. Jeśli pozwolimy się uwikłać w światowe troski, jeśli damy posłuch podszeptom diabła, jeśli ulegniemy żądzom i bogactwu lub w ucisku okażemy się niestali, wówczas słowo zmarnieje w nas i obumrze, nie wydając spodziewanego owocu. Jednak gdy zostanie właściwie wysłuchane i przyjęte, wówczas wyda owoc obfity. Sposób, w jaki słucham i przyjmuję słowo, zależy ode mnie. To ja decyduję, jaką ziemią chcę być. Bóg bowiem w swym ziarnie nigdy nie odmawia mi siebie. To wyłącznie ja mogę posiać siebie na ziemię, która odmówi przyjęcia ziarna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • ape
  28.01.2015 08:49

  Tak mnie dzisiaj troszkę oświeciło:)

   

  Kto ma uszy niechaj słucha.....Bo Ja jestem Słowo, a Słowo w pierwszej kolejności się słucha.

  doceń 1
 • Eterno Vagabundo
  29.01.2015 01:07

  Widać, że jakość
  Ludzkiego losu,
  Zawsze zależna
  Jest od etosu.

  doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.