107,6 FM

Kolejna porażka Sławomira Nowaka

B. poseł PO i b. minister transportu w rządzie Donalda Tuska Sławomir Nowak musi przeprosić europosłankę PiS i b. szefową MSZ Annę Fotygę za słowa o "obsesji antyniemieckiej" - orzekł w czwartek Sąd Okręgowy w Gdańsku.

Sprawa ma związek z debatą przed wyborami parlamentarnymi w październiku 2011 r. Fotyga i Nowak byli wtedy liderami pomorskich list kandydatów swoich partii do Sejmu.

Fotyga wytoczyła Nowakowi proces za słowa, że "lobbuje publicznie za koncepcją własnego męża" w sprawie budowy Stadionu Narodowego w Warszawie oraz za wypowiedzi o "obsesji antyniemieckiej". Jak mówiła przed sądem w trakcie procesu, uraziły ją słowa, które miały wtedy paść z ust Nowaka o "paranoi" i "obsesji antyniemieckiej". "Taki język w cywilizowanym świecie nie jest stosowany. Pełniąc odpowiedzialność za politykę międzynarodową państwa polskiego nigdy nie stosowałam obraźliwych określeń. Przypinanie mi antyniemieckiej łatki bardzo szkodziło mojemu wizerunkowi politycznemu" - dodała.

Sąd nakazał Nowakowi przeprosić Fotygę tylko za słowa dotyczące "obsesji antyniemieckiej", natomiast oddalił powództwo w sprawie wypowiedzi dotyczących męża Fotygi. Wyrok jest nieprawomocny.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama