107,6 FM

Bóg, Honor, Ojczyzna

Gorzowski duszpasterz odszedł do wieczności 30 stycznia po długiej chorobie. W niezwykły sposób łączył w sobie głęboką wiarę, mądrość i odwagę.

Charyzmatyczny duszpasterz akademicki, duszpasterz ludzi pracy, rekolekcjonista, pionier ruchu pielgrzymkowego w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, duszpasterz policji, aktor, autor audycji radiowych, wspaniały, ciepły człowiek. Proboszcz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ks. Witold Andrzejewski skupiał wokół siebie ludzi, wzbudzał autorytet i zaufanie. W niezwykły sposób łączył w sobie głęboką wiarę, mądrość i odwagę.

W jednym z wywiadów dla „Gościa Niedzielnego”, w czerwcu 2014 r., ks. Witold Andrzejewski mówił:

"Nie można być chrześcijaninem, chcąc oderwać siebie od kraju, w którym się żyje. Ojczyzna jest darem danym przez Boga i musimy go dobrze wykorzystywać. Patriotyzm na tym właśnie polega. Człowiek, który nie chce kochać swojej rodziny, jest renegatem.

Czy możesz powiedzieć, że Polska nic ci nie dała? Nie jesteś bękartem, masz swój dom, rodzinę i ten dom w największym wymiarze nazywa się Polska. Więc albo to jest twoje, albo nie! Zacznijmy o Polsce właśnie w ten sposób myśleć.

Nie dajcie się oszukiwać, ale równocześnie nie bójcie się, że mogą was oszukać. Niech to, co nazywamy Prawdą, staje się osobistą Prawdą. Miejcie odwagę, nie bójcie się nie kłamać i chociaż wszyscy dookoła będą mówić, że można kłamać – to są oszuści. Człowiek, który mówi, że trzeba kłamać w życiu, jest zwykłym, ordynarnym oszustem i o tym musimy pamiętać. Natomiast wy bądźcie odważni w poszukiwaniu prawdy osobistego życia, dopiero wtedy swoim dzieciom spojrzycie uczciwie w oczy".

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. prałata Witolda Andrzejewskiego rozpoczną się we wtorek 3 lutego 2015 r. O godz. 16.00 trumna z ciałem zostanie przewieziona do kościoła parafialnego pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Gorzowie Wlkp. (ul. Mieszka I 59), gdzie rozpocznie się czuwanie modlitewne. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św., po jej zakończeniu czuwanie modlitewne potrwa do godz. 23.00.

We środę 4 lutego 2015 r. o godz. 9.00 trumna z ciałem zmarłego kapłana zostanie przewieziona do kościoła katedralnego w Gorzowie Wlkp. Po czuwaniu modlitewnym, o godz. 11.00, zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa koncelebrowana przez księży biskupów i zgromadzone duchowieństwo. Po jej zakończeniu nastąpią dalsze obrzędy pogrzebowe na cmentarzu komunalnym przy ul. Żwirowej w Gorzowie Wlkp. (kondukt wyruszy od bramy II - nowej).

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama