107,6 FM

Różne drogi, jedna Łaska

Plakat "Życie poświęcone" powstał z okazji trwającego w Kościele roku życia konsekrowanego. Można go już zobaczyć na bilboardach.

To kolejna inicjatywa ewangelizacyjna podjęta przez fundację "Vide et Crede". Poprzednie spotkały się ze zdecydowanie pozytywnym odbiorem, choć nie brakło również krytyków.

Dwa z plakatów zostały wyróżnione antynagrodą "Chamlety" przyznawaną na Uniwersytecie Wrocławskim. Jurorzy tłumaczyli wówczas, że "sfera religii nie powinna być przedmiotem reklamy" (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Przyznanie "wyróżnień" spotkało się z krytyką komentatorów, a dzięki powstałem zamieszaniu wielu zwróciło uwagę na to, że w przestrzeni publicznej można ewangelizować.

Najnowsza propozycja fundacji "Vide et Crede" jest związana z trwającym w Kościele rokiem życia konsekrowanego. - Temat podjęliśmy nieszablonowo, zwracając uwagę na fakt, iż naturalnym uzupełnieniem dla osób konsekrowanych, takich jak osoby zakonne i księża, które swe życie poświęciły dla Boga i w służbie dla innych, jest również małżeństwo - mówi Piotr Pietrus. Podkreśla, że jest ono również "życiem poświęconym". - Życie konsekrowane i życie małżeńskie są wyrazem różnych dróg życiowych, ale jednocześnie działania tej samej Bożej Łaski danej nam w sakramentach.

Na plakacie jest akcent "Gościowy". Kapłan, którego widzimy, to kierownik oddziału świdnickiego "Gościa Niedzielnego" ks. Roman Tomaszczuk.


Polub nas, a nie przegapisz żadnej naszej informacji:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama