107,6 FM

W najnowszym „Gościu”

W najnowszym „Gościu Niedzielnym” o pigułce antykoncepcyjnej i jej zgubnym wpływie na rodzinę, polskich misjonarzach pracujących w Republice Środkowoafrykańskiej, a także o duchowym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży.

Adam i Ewa po pigułce [ks. Tomasz Jaklewicz]

Minęło pół wieku od wprowadzenia do aptek pigułki antykoncepcyjnej. Pomimo tego, że powszechnie jej szkodliwość jest kwestionowana, stosowanie pigułki przyniosło wiele groźnych konsekwencji. W istotny sposób przyczyniła się do rewolucji seksualnej, której naczelnym „dogmatem” jest uznanie kontaktów płciowych poza małżeństwem za rzecz neutralnie moralną. W efekcie zmagamy się ze zgubnymi konsekwencjami społecznymi, demograficznymi, ekonomicznymi oraz moralnymi. „Po pół wieku naukowcy różnych dziedzin dostarczają na to mnóstwo dowodów. Antykoncepcja sprzęgnięta z tzw. rewolucją seksualną radykalnie zmieniła życie rodzin oraz generalne podejście ludzi do seksu, a więc także do miłości. Zmieniła na gorsze” – pisze ks. Jaklewicz.

Polski cud w Afryce [Dawid Wildstein]

„Dlaczego polscy misjonarze powinni dostać pokojowego nobla? Bo w kraju zniszczonym wojną, gdzie morderstwa i rzezie są na porządku dziennym, wśród spalonych miast i miasteczek dokonują cudu”. O bohaterskiej postawie polskich misjonarzy, którzy podczas konfliktu w Republice Środkowoafrykańskiej, nie bacząc na zagrożenie własnego życia, troszczą się o pokój w miejscowości Bouar.

Krakowska Porcjunkula [rozmowa z bp. Damianem Muskusem OFM]

„Z całej archidiecezji – i nie tylko – płyną sygnały o różnorodnych działaniach, których celem jest duchowe przygotowanie parafii do Światowych Dni Młodzieży. Są to, najogólniej mówiąc, wieczory uwielbienia, spotkania modlitewne, koncerty, dzieła miłosierdzia, ale też oryginalne, żywiołowe i radosne działania promocyjne, zwłaszcza w cyberprzestrzeni” – o duchowym przygotowaniu do Światowych Dni Młodzieży opowiada bp. Damian Muskus OFM

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama